Завзятість, праця, оптимізм: історія про успіх в агробізнесі | Кар`єра для нового життя

Завзятість, праця, оптимізм: історія про успіх в агробізнесі

Валерій Грек, учасник агропроекту, отримав грант на підтримку приватного сільського господарства. Це ще один напрямок, який реалізовував Карітас України в Донецькій області

У 2014 році Валерій із родиною виїхав з Докучаєвська Донецької області. І тепер живе й розвивається в селі Новий Донбас, Добропільського району.

Раніше наш герой заробляв на життя, як міг: працював таксистом, мав город та вирощував бройлерів. Такий заробіток дозволив перебудувати стару хату та зробити ремонт усередині. На жаль, скористатися тими статками, які заробив чесною працею, Валерій не встиг. Почалася війна. Далі – втеча.

На запитання, чи зміг хоч щось вивезти, відповів чітко: «Так! Штани, майку та фуфайку, як кажуть».

А ще – двох собак та котів…

Потрібно було виживати, але можливостей на новому місці було мало. Пощастило, що натрапив на добрих людей, які дозволили жити в будинку та розпоряджатися землею.

І звичайно ж, Валерій знав, як нею розпоряджатися. Потрібно було годувати сім’ю, тому «крутився»: то допомогу отримував від фондів, то підробляв. Із часом завів партію бройлерів, а з них отримував і м’ясо, і яйця. Та цього виявлялося замало: три члени цієї родини мають інвалідність, і грошей не вистачало.

Валерій розумів, що на допомогу фондів усе життя не проживеш і потрібно самому знаходити шляхи заробітку. Тож почав писати бізнес-плани й звертатися до різних організацій.

«Стільки написав, що вже й експерт у цьому. Знаю, як і що прорахувати, можу продумувати все в деталях», – хвалиться наш герой. Та рятівним жилетом став лише Карітас Краматорськ, де його заявку до агропроекту схвалили й дали грант на розвиток власного сільського господарства.

На ці гроші він купив бройлерів та курей-несучок. Тепер продає м’ясо та яйця. Рекламувати свій товар нашому герою не доводиться: він добре зарекомендував себе, бо  якість продуктів відмінна, та й в околицях усі вже знають його.

Валерій – добрий хазяїн, а ще людина з амбіціями. Він розуміє, що це лише початок його бізнесу. Попереду багато роботи: треба купити інкубатор для курчат та омолодити стадо.

Грошей треба вкласти немало, але в родини такої кількості не має. Тож тепер Валерій у пошуку організацій, які небайдужі до розвитку агросектора. Сподіваємося, він знайде підтримку й досягне нових успіхів.

Поділитися:


Scroll Up