З міста – в село: молочна історія успіху | Кар`єра для нового життя

З міста – в село: молочна історія успіху

Людмила разом зі своєю родиною (чоловіком та дитиною трьох років) проживає в селі Яцківка Лиманського району Донецької області. До початку бойових дій сім’я мешкала в місті Донецьк, де мала своє житло.

Чоловік працював в ДонНТУ викладачем. Після народження дитини в 2015 році родина опинилася в скрутному становищі. Було прийнято рішення виїхати з міста до села, де знаходиться будинок бабусі. Виїжджали поспіхом, тому речей із собою майже не взяли.

У родині ніхто не працює офіційно, чоловік стоїть на обліку в центрі зайнятості, іноді підробляє пастухом – пасе корів місцевого стада.

У 2018 році сім’я дізналася від місцевих жителів про проект «Гранти на підтримку приватного сільського господарства» від благодійного фонду Карітасу Краматорська. Відправили заявку в електронному вигляді.

У травні 2018 року родина отримала грант у розмірі 16 000 гривень на покупку корови, яку придбали в сусідньому селі Рубці.

село

Людмила та її чоловік усе життя жили в місті, тому досвіду утримання худоби не мали. Але за допомогою сусідів швидко навчилися доглядати за коровою та доїти її. На сьогодні родина забезпечена основними молочними продуктами: молоком, сиром, сметаною. Біля дому проходить траса, тому є можливість реалізовувати надлишки молока.

Для своєї годувальниці родина заготовила на зиму сіно – частину накосив чоловік, а частину купили за кошти від продажу молока. Людмилі дуже сподобалося тримати корову, тому вона планує збільшити своє господарство.

Сім’я дякує Карітасу й з позитивом дивиться в майбутнє.

Поділитися:


Scroll Up