Як гудуть гроші: історія про бджолиний бізнес | Кар`єра для нового життя

Як гудуть гроші: історія про бджолиний бізнес

Володимир Кириченко за професією агроном. У звичайному українському селі він займається бізнесом – тримає бджіл. Для нього це не тільки заробіток, а ще й улюблена справа

Добре попрацювавши,  пан Володимир у теплий літній день запросто може сісти біля вуликів, слухати, як працюють його «найманці». Чим завзятіше вони працюватимуть, тим краще для пана Володимира.

Раніше він жив у Донецькій області, там мав і пасіку, і теплицю на восьми сотках. Через конфлікт на Сході України переїхав із дружиною та сином у село, що на Харківщині, де жив його батько.

Спочатку було дуже важко, особливо психологічно. Перед переїздом на мирну територію цій родині довелося пережити страшні речі. Тому потрібна була допомога психолог. Хоча  в цього подружжя стільки любові,  що вони підтримували одне одного, і це допомогло стати на ноги.

Залишивши теплицю та вулики в рідному місті, потрібно було якось відновити засоби до існування. Наш герой не з тих, хто здається чи засмучується.

Якось трапилася така історія, і вона – цьому підтвердження. Ще в рідному місті на Донеччині пройшов ураган та пошкодив теплицю: покрутив металеві конструкції, розніс усе майже вщент. Але пан Володимир стійко переніс цю прикру подію. Поступово почав підлаштовувати та відновлювати теплицю. За місяць усе виглядало як новеньке. І висновок, який він зробив: «Головне – не опускати рук, що б не трапилося у житті, завжди треба з чогось починати».

Тому тут, у селі Липкуватівка Харківської області, пан Володимир вирішив займатися тим, що вміє й що фізично зможе. Тож купив лише чотири сім’ї бджіл. І саме вчасно дізнався про бізнес-гранти, які надавали різні фонди. Почувши про такий проект від Карітасу, одразу подав заявку. І в нього повірили. Володимир отримав гроші для закупівлі інвентарю та бджолиних сімей.

Сільський бізнесмен звик працювати на себе, але дбаючи про розвиток виробництва, він влаштувався на роботу в Харкові, щоб мати змогу закупляти новий інвентар.  І там він активно продає мед.

Тепер у пана Володимира ще багато планів: потрібен причіп, щоб транспортувати пасіку, та закупити ще сімей. Володимир повністю занурений у процес: весь час вивчає щось нове й шукає нові способи, як розширитися. Та робить він це з розумом, адже знає, що все потрібно робити поступово, правильно підтримуючи пасіку.

Володимир дуже вдячний Карітасу та проекту з надання бізнес-грантів. Для його родини це стало справжньою рятівною  соломинкою, а для нього – вірою в благодійність.

Поділитися:


Scroll Up