Від сімейної ферми до міжнародного визнання | Історія успіху

Від сімейної ферми до міжнародного визнання

Ельвіра з чоловіком переїхали в 2014 році з Макіївки в невелике село Харківської області й заснували там сімейну ферму з розведення кіз.

До цього вони займалися зовсім іншими видами діяльності: вона була юристом, а чоловік – інженером-механіком. Так буденно починається дуже цікава історія з міжнародним співробітництвом, перемогами на міжнародних конкурсах і увагою з боку ЗМІ.

Але давайте йти послідовно.

З дня переїзду росло поголів’я їхнього стада. Ельвіра з чоловіком вирішили збільшити його зі 100 до 400 голів. Щоб упоратися з такою кількістю кіз, потрібні були співробітники. У соціальних мережах вони знаходять інформацію про гранти на створення робочих місць, які видає Карітас Харкова, і звертаються туди. Юридичне минуле Ельвіри виявилося дуже доречним.

У 2016 році вони отримали грант на створення п’яти робочих місць. На фермі купили обладнання та створили робочі місця для доярок, тваринника й менеджера зі збуту. Взяли на роботу переселенців, для яких у невеликому селі роботи практично не було. Додатково отримали допомогу від держави: півроку їм відшкодовували відрахування з фонду заробітної плати цих п’яти осіб. Ось так спільні зусилля бізнесу, благодійного фонду й держави дозволили людям отримати нову роботу й нові можливості.

Так, а що ж із міжнародним співробітництвом і перемогами на конкурсах?

Ельвіра з чоловіком до того, як заснувати свою ферму, майже три роки витратили на навчання, о’їздили всі цікаві козячі ферми. Вони хотіли створити інноваційну селекційну ферму в рідному місті, але довелося починати в Харківській області з невеликого сімейного підприємства. Проте й тут вони йшли за своєю мрією. З першого дня почали селекцію кіз. Паралельно з цим продавали молоко й робили сир, який вони реалізують по всій Україні. Зараз вони співпрацюють із французькими партнерами в плані селекції кіз, обмінюються інформацією з ветеринарними академіями й науково-дослідними інститутами. Ельвіра з чоловіком розробили корм для кіз, аналогів якому немає в Україні. А зовсім недавно їхній молодняк кіз був визнаний кращим у Європі.

Дуже приємно, що грант від Карітасу Харкова став однією з цеглинок успіху української ферми, про яку знають за кордоном і в рідній країні.

Більше історій успіху
Наші новини у Facebook

Поділитися:


Scroll Up