Робота, борщ та допомога: як усе поєдналося | Кар`єра для нового життя

Робота, борщ та допомога: як усе поєдналося

Анастасія Перепелиця, радниця з питань ВПО в Запорізькій області, у нашому інтерв’ю розповіла про проект, завдяки якому нужденні мешканці лінії розмежування отримують набори сухих борщів, виготовлені переселенками.

Анастасія розповіла, що продовольчий проект українського благодійного фонду «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» за сприяння канадської неурядової організації GlobalMediс почав свою діяльність у квітні та діяв до кінця липня 2019 року.

Його мета – приготування та фасування сухих борщів для розповсюдження серед соціально незахищених мешканців громад у «сірій зоні». А виробляли їх у Запоріжжі жінки з Донецької та Луганської областей, працевлаштувати яких допоміг Карітас Запоріжжя.

Борщ – одна з улюблених національних страв. Він поживний і містить багато овочів. Кожна упаковка борщового набору важить до 300 грамів. Для його приготування вміст упаковки достатньо залити гарячою водою, і вийде одразу 3 літри борщу. Для родин та осіб, що опинилися поза межами нормального існування, це приємна й корисна гуманітарна підтримка.

«Ми заключили контракт з українськими виробниками й закупаємо сухі овочі – усі компоненту борщу. Розробили рецептуру, і жінки в нас розфасовують їх – усе змішують по рецепту й формують повністю пакети, які потом відправляються. Процес приготування борщу простий: вміст пакету заливається гарячою водою, 5 хвилин – і борщ готовий!» – описує Анастасія.

Перепелиця

Коли починалася підготовка до проекту, Анастасія не мала уявлення, з якими завданнями доведеться зіткнутися. Адже, виробляючи продукти харчування, потрібно дотримуватися відповідних стандартів і законодавства про виробництво та працівників. Анастасія вперше вирішувала питання, про які й гадки раніше не мала. Але їй удалося організувати роботу проекту згідно з усіма правилами.

Одним із компонентів проекту було працевлаштування жінок-переселенок. Тому Анастасія звернулася по допомогу в Карітас Запоріжжя. Завдяки поєднанню та взаємодії проектів «Простір підтримки» та «Зміцнення соціальної згуртованості» Карітасу Запоріжжя та фонду «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» вдалося знайти та працевлаштувати чотирьох жінок, які впродовж чотирьох місяців діяльності проекту мали змогу заробляти на життя, готуючи продукти для нужденних співвітчизників, що залишилися на прифронтовій зоні.

«Цей проект був доволі складним для мене та напруженим. Він був, як бізнес, та мав майже весь цикл, крім продажів. Найм персоналу, робочі зустрічі, підрахунки, планування, реагування на ситуації, звіти – все було. Але я задоволена, що результати нашої спільної роботи з Карітасом Запоріжжя були очевидні та відчутні», – коментує Анастасія.

15 000 – саме стільки допомоги потребуючим

За час дії проекту вдалося розфасувати 15 000 упаковок сухого борщу. А отже, саме стільки сімей отримають продуктову допомогу.

Анастасія задоволена, що продовольчий проект допоміг не тільки людям на лінії розмежування, але й переселенкам у Запоріжжі. Адже кожна працівниця не просто отримала роботу, а й пройшла медогляд та отримала санітарну книжку. Після завершення проекту жінкам буде легше працевлаштуватися на подібну роботу в харчовій промисловості, тому що готова санкнижка заощадить їм час та кошти, а досвід підвищить конкурентоспроможність. Приміщення, яке орендувалося, знаходиться недалеко від модульного містечка, тому жінкам зручно було діставатися до роботи.

Анастасія набирала в команду людей, які хотіли не тільки заробляти гроші, а й допомогти людям, що знаходяться в «сірій зоні». Адже вона також переселенка, тому відчуває біль тих, хто залишився на непідконтрольній Україні території. Вона намагається сама й мотивує інших зробити власний внесок у відновлення життя й добробуту тих, хто постраждав унаслідок конфлікту.

Із завершенням цього проекту Анастасія налаштовується на новий, і про відпустку чи відпочинок поки що не мріє. Але ж усьому свій час!

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» та Карітасу, а Анастасії бажаємо успіхів у добрих справах.

Проект став можливим завдяки канадській неурядовій організації GlobalMediс підрозділу фундації Девіда МакЕнтоні Гібсона. В Україні його реалізовував український благодійний фонд «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» разом із Карітасом Запоріжжя.
«Стабілізейшн Суппорт Сервісез» – благодійний фонд, який із 2015-ого року працює в усіх областях України (окрім АРК Крим) для встановлення верховенства права, зміцнення соціальної згуртованості, утвердження поваги до прав людини та створення рівних можливостей для їх реалізації. Діяльність фонду направлено на сприяння захисту прав і свобод осіб, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі та окупації Криму, у тому числі внутрішньо переміщених осіб (ВПО), ветеранів АТО/ООС та членів їхніх родин, дітей постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, інших вразливих категорій населення

Поділитися:


Scroll Up