Незапланований дохід | Кар`єра для нового життя

Незапланований дохід

Приватне сільське господарство в Ганни Миколаївни виникло з необхідності годувати сім’ю та починалося з однієї корови. А потім само собою розрослося

Зараз наша героїня та її чоловік тримають три корови й теля, отримують дохід від продажу виробленої продукції.

Живе родина в селі Слов’янського району Донецької області. Життя в українському селі відзначається невеликим вибором роботи й одним завданням – тримати господарство, щоб виживати. Адже що самі виростили – те й з’їли, і добре коли щось продали.

Більше 10 років тому вона працювала на пошті в сусідньому селі, але потрапила під скорочення. Іншої роботи не було, діватися нікуди – Ганна стала на облік у центрі зайнятості. Накопичивши якісь гроші, сім’я купила корову, тому що потрібно було ростити й чимось годувати тоді ще маленького сина. З появою в господарстві корови сім’я перестала відчувати потребу в продуктах.

Так би й далі жили скромно. Але корова народила теличку – і в сім’ї з’явилася можливість реалізовувати молочну продукцію й заробляти гроші. Сметана, молоко, сир – усе це Ганна Миколаївна почала продавати на ринку Слов’янська місцевим жителям і дачникам. Через якийсь час корова знову народила теличку, і переробляти тепер уже надлишок молочної продукції стало значно складніше. Пізніше з’явилося теля. Господарство стало забирати багато часу.

Ганна Миколаївна дізналася про проект підтримки сільського господарства від Карітасу навесні 2018 року, і, всупереч недовірі до безкоштовної грошової допомоги, вона подала заявку, яку пізніше схвалили.

«Сумнівалася – хто й навіщо буде просто так давати гроші», – трохи ніяковіючи, ділиться Ганна Миколаївна.

Завдяки агропроекту Карітасу Краматорська вона змогла купити бензокосу для покосу трави, щоб заготовляти корм для худоби, і доїльний апарат. Ганна Миколаївна рада, що доглядати за коровами стало легше, швидше та зручніше. Тепер вона може приділити більше часу продажу й іншому господарству, адже уваги вимагають ще кури й город.

Вибирати в селі не доводиться, і в такі умови Ганну Миколаївну поставило життя. Але наша героїня використовує всі можливості, щоб жити в достатку. Її влаштовує, що все виходить і є дохід.

Поділитися:


Scroll Up