Квіти як професія | Історія успіху
uk ru

Квіти як професія

Новий шлях у новому місті.

У 2014 році Євгенія закінчила Макіївський промислово-економічний коледж за спеціальністю “Організація перевезень та управління на залізничному транспорті”. Це була перспективна спеціальність для промислового регіону, але, за словами Жені, до закінчення навчання від перспектив не залишилось і сліду. Почалися військові дії, тому вся сім’я Євгенії та її хлопець були змушені виїхати.

Переїхали до Одеси. Вирішили, що у великому місті більше перспектив. Але там її спеціальність не була актуальною, і дівчина влаштувалася працювати офіціанткою. Тоді мама Жені дізналася про гранти на перенавчання, які видавав Карітас Одеси. У Донецьку вона працювала на шахті й хотіла змінити рід діяльності, тому подала заявку та отримала можливість опанувати нову професію. Її вибір припав на флористику.

Цей вибір не був випадковістю. За словами Жені, у Донецьку вони жили в приватному секторі, і мама розводила квіти. Під час свят вони робили букети для сусідських дітей і роздавали їх безкоштовно.

Женя спочатку скептично поставилася до маминого задуму, але, коли побачила її наснагу й палаючі очі після схваленої заявки, зрозуміла, що це реально, і теж захотіла піти по стопах матері – навчитися на флориста. Підійшла до цього ґрунтовно. Спочатку влаштувалася в невеликий квітковий магазин на практику, щоб зрозуміти, чи підходить їй ця робота. Працювала за копійки, зате зрозуміла, що подобається. Після цього подала заявку на отримання гранту й пройшла курси в одній із квіткових студій Одеси.

Отримала диплом дизайнера-флориста. Після курсів вона попрацювала в декількох квіткових магазинах, дізналася багато нового, стала більш упевненою.

Зараз Євгенія в декретній відпустці. Тепер вони з мамою мріють про власний квітковий магазин.

Сторінка проекту на facebook
Більше історій успіху


Scroll Up