Кондитерська життєвої енергії | Кар`єра для нового життя

Кондитерська життєвої енергії

З освітою художника, мистецтвознавця й досвідом роботи в галереї одеситка Галина завжди любила красу та гармонію в житті й роботі

Такий погляд на життя та прихильність до чистоти й здоров’я привели нашу героїню в абсолютно нову сферу діяльності. А саме – до виробництва корисних та екологічно чистих кондитерських виробів ручної роботи.

Наша цивілізація досить розвинена, щоб використовувати в їжу злаки, насіння, рослини, фрукти та не їсти тварин. Це гуманно й екологічно безпечно. Прихильність до вегетаріанства спонукала мене на експерименти з корисними для здоров’я продуктами, які повністю відповідають здоровому способу життя. Так народилися десерти, які я назвала Prana sweets, що в перекладі з санскриту означає: «солодощі, які дають життєву енергію».

Десерти сподобалися друзям і знайомим. У той час, а це було сім років тому, я займалася галерейною діяльністю та пригощала відвідувачів на відкриттях виставок. Один із знайомих порадив зробити «солодкий» бізнес. Я почала серйозно вивчати цю тему – і в мене все вийшло. На сьогодні це перемога в семи конкурсах. Я стала лауреатом конкурсу «100 кращих товарів України.

Маючи досвід у соціальному підприємництві, вона з ентузіазмом прийняла пораду зробити «солодкий» бізнес як керівництво до дії. Усе це починалося в 2012 році. Тоді вироби Галина готувала сама, термін їх придатності був усього 10 днів, а кількість – близько 100 штук на місяць. Тепер же, маючи в команді ще п’ятьох співробітників і сучасне обладнання, кількість може становити 10, 20 і навіть 30 тисяч штук. Усе залежить від погоди і, схоже, від кількості свят.

Галина доклала чимало зусиль, розвивалася й постійно брала участь у тематичних заходах, піклуючись про здоров’я своїх покупців.

Не скажу, що було легко: спочатку затвердження рецептури, лабораторія з якості продукції, терміни придатності та зберігання, винахід нових десертів, заявка на винахід та отримання патенту, реєстрація торгової марки. Потім участь у конкурсах, перші перемоги, перші продажі на фестивалях і в кафешках.

Маленький термін зберігання продукції (10 днів) обмежував можливості її реалізації. Були розроблені нові технічні умови, і на сьогодні ми маємо: термін зберігання – три місяці, більше ста видів продукції і якість, яке не змінюється з кількістю.

Зараз зі мною хочуть працювати багато торгових мереж. Але для цього потрібен термін реалізації до року. Я почала вивчати проблему, шукати вихід, як продовжити термін зберігання, не додаючи стабілізаторів та інших хімічних елементів у вироби. І я його знайшла – це упаковка в спеціальне газове середовище.

У розширенні бізнесу Галини зіграв роль Карітас

Гранти для роботодавців – проект, який допоміг їй купити устаткування й забезпечити трьох переселенців роботою. Завдяки фінансуванню власниця розширила команду й автоматизувала частину процесів виробництва, тим самим збільшивши терміни зберігання продукції та її кількість. І хоча співробітники використовують сучасне обладнання, при цьому продовжують вручну готувати кульки, вкладаючи душу в кожний виріб.

Була ще одна серйозна перешкода на шляху реалізації продукції: для продажів важлива кількість, а в нас в основному ручна праця, масштаби не промислові. Але я знайшла обладнання, яке дає великий стрибок у кількості та якості. Обладнання не дешеве, тому, коли мені порадили пройти навчання в Карітасі й отримати грант, я зробила це. Отримала грантові гроші, закупила обладнання. Тепер, завдяки Карітасу, я маю можливість, не погіршуючи якості, збільшити кількість.

Галина ретельно перевіряє використовувані інгредієнти в лабораторії. Ягоди, сухофрукти, насіння, кокосова стружка – усе проходить обов’язкову обробку й потрапляє в продукт чистим і корисним. Натуральна продукція Галини не містить яєць, жирів, масел, стабілізаторів і цукру, тому корисна дітям і тим, кому показана дієта. Природний газ і вакуумна упаковка, закуплені на грантові гроші, допомагають зберегти термін життя продуктів, що дає Галині можливість мислити масштабніше.

Перед Галиною вже видніються нові горизонти в плані асортименту та реалізації кондитерських виробів – вона почала виготовляти нові види продукції і планує відправляти замовлення як по Україні, так і на експорт.

Бажаємо бізнесу Галини під назвою «Prana sweets» процвітання. І нехай він стане джерелом гарного настрою, здоров’я та енергії для покупців, а також співробітників.

Поділитися:


Scroll Up