Бесплатная юридическая консультация онлайн

Бесплатная юридическая консультация онлайн

На этой странице вы можете получить юридическую консультацию онлайн!

Юридическая консультация временно не работает.

Пишите в форме ниже ваши вопросы, касающихся юридических аспектов трудоустройства и получайте ответы юристов бесплатно.

Юристы отвечают на протяжении 1-2 дней. Ответ мы опубликуем на сайте вместе с вашим вопросом.

Юридическая помощь оказывается в партнерстве с проектом: «Защита прав, снижение рисков и усиление гуманитарного реагирования на ВПЛ и пострадавшего от конфликта населения Украины».

Проект действует до 31 мая 2019 года.

Координатор проекта: 050-401-48-20.
Юристы проекта по Харьковской области: 050-333-06-47, 050-333-06-91, 095-282-72-50, 095-282-72-47.
Юрист проекта по Полтавской области: 050-333-06-98.

Форма для консультаций

 • Володимир

  В грудні 2018 мій оклад(контролер КПП Укрпошти) був 3733 гривні.Його ділили на місячну норму робочого часу і встановлювали розмір погодинної оплати.В січні 2019 при підвищенні МЗП до 4173,мій оклад залишився на рівні 3733,і його знову ділять на місячну норму робочого часу,а лише потім ,після обчислення заробітної плати роблять доплату до МЗП.Наскільки це законно,і чи повинні були мене попередити згідно ст.103 КЗпП (про зміну істотних умов праці).І чому до мене не застосовується почасова форма оплати праці?

  • Admin

   Добрий день! З метою надання точної відповіді на Ваше питання, потрібно ознайомитися з текстом Колективного договору, укладеного на Вашому підприємстві щодо оплати праці та
   встановлення почасової форми оплати. У разі, якщо Колективного договору у Вас на підприємстві не має, то слід виходити з мінімальної заробітної плати, яка становить на
   теперішній час 4173,00 грн. Саме від цієї суми робляться всі розрахунки.

   З повагою, Адвокат Золотухіна Ілона Валеріївна, т. 050-644-12-01, 050-401-48-20, e-mail: caritaszakon@gmail.com

 • Егор

  Добрый день, я переселенец, состою на учете в центре занятости, прошел обучение на сварщика, после которого как мне сказали я обязуюсь устроится на работу в течении 30 дней, однако из-за того что я больше не могу снимать жилье я вынужден съехать с места жительства. Как мне быть, является ли это уважительной причиной, что бы не возмещать стоимость обучения?

  • Admin

   При проходженні перенавчання через центр зайнятості вами були підписані певні документи, в яких ви висловлювали згоду на працевлаштування після проходження перенавчання за рахунок державних коштів. При підписанні цих документів також були вказані підстави, які вважаються (або не вважаються) поважними у разі вашої неспроможності працевлаштуватися. Для більш детальної консультації Ви можете надати скан-копії цих документів (e-mail: caritaszakon@gmail.com) або зателефонувати за номером 050-401-48-20

 • Віра

  Для отримання послуги муніципальної няні потрібен договір. Допоможіть його скласти.

  • Admin

   Нажаль, складення документів не є юридичною консультацією. З цим запитом вам необхідно звернутись до юриста особисто.

 • Сергей

  На предприятии был пожар. Мое рабочее место сгорело. Завод восстанавливают из оставшегося. Меня хотят уволить по закінченню дії строкового договору. Как поступить, чтобы получить выходное пособие?

  • Admin

   Добрий день! Якщо з вами укладений строковий трудовий договір, то в ньому обов’язково мають бути прописані умови його розірвання. Уважно прочитайте текст договору. Зазвичай по закінченню дії строкового трудового договору вихідна допомога не виплачується.

 • Володимир

  Я інвалід 1 групи А і отримую відповідну пенсію.В жовтні цього року мені виповниться 60 років.Проконсультуйте,будь-ласка,які документи потрібно підготувати для звернення до Пенсійного фонду для отримання трудової пенсії?

  • Admin

   Добрий день! З цього питання більш розгорнуту консультацію надасть відповідне відділення Пенсійного фонду, за місцем Вашого звернення. Зазвичай, при собі треба мати: паспорт, ідентифікаційний код, оригінал трудової книжки, довідку з банку про наявність розрахункового рахунку, на який буде виплачуватись пенсія, фото. ПФУ може запросити додаткові документи у випадках, передбачених чинним законодавством України.

 • Олена

  Добрий день! Питання стосовно страхового стажу. Я державний стужбовнць з 2007 року , в 2014 році пішла в декретну відпустку. В 2017 році продовжила до досягнення дитини 6- річного віку. В лютому 2018 були оформлена інвалідність дитини , а також допомога по інвалідності дитини до 18 років та допомоги по догляду за дитиною інвалідом до 2020 року. Але ситуація склалась так, що в жовтні 2018 я повернулась на роботу на державну службу. Тобто з отримувала дорогу по догляду за дитиною інвалідом з 02.2018-10.2018 року. В лютому 2019 була на лікарняному з дитиною. Яка має бути оплата лікарняного? Відділ соціального захисту персофінікацію до пенсійного фонду не подавав на мене. Мотивуючи, що я працююча. Але я надавала довідку, що доходу не отримувала. Чи правомірні дії відділу соціального захисту, що я знаходилась у подовженій відпустці по догляду за дитиною і не отримувала дохід з місця роботи. Разом з цим отримувала з відділу соцзахисту дорогу по догляду за дитиною по 300 грн з 02-10.2018.

  • Admin

   У зв’язку з тим, що Ви вийшли на роботу в жовтні 2018 році, Ви вважаєтесь працюючою. Якщо Ви вважаєте дії відділу соціального захисту неправомірними, Ви можете звернулись до них із письмовою заявою щодо надання Вам розгорнутої відповіді, з посиланням на норми чинного законодавства України. З письмовою відповіддю відділу соціального захисту Ви можете звернутись до суду у разі наявності порушення Ваших прав.

   З повагою, Адвокат Золотухіна Ілона Валеріївна,
   т. 050-644-12-01, 050-401-48-20, e-mail: caritaszakon@gmail.com

 • Олександр

  У 2014 році я був звільнений з військової служби і з 23 квітня того ж року мені була призначена пенсія за вислугою років.
  Ця пенсія була призначена (обчислена) із сум грошового забезпечення, зокрема, що були зазначені у моєму грошовому атестаті та довідки про додаткові види грошового забезпечення, а саме: посадового окладу, окладу за військовим званням, процентної надбавки за вислугу років та середньомісячних сум додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, які мають постійний та індивідуальний характер і складаються з надбавок за: почесне звання, службу в умовах режимних обмежень (таємність), оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення, виконання особливо-важливих завдань під час проходження служби й преміювання.
  У березні 2018 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі — Постанова) мені була перерахована пенсія, але тільки з урахуванням нового розміру окладу за посадою, нового окладу за військовим званням та пов’язаної з ними збільшеної відсоткової надбавки за вислугу років. Наявні та підтвердженні документами, що є у моїй пенсійній справі, інші додаткові види грошового забезпечення, що складаються з надбавок за: почесне звання, службу в умовах режимних обмежень (таємність), оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення, виконання особливо-важливих завдань під час проходження служби й преміювання, не були враховані Головним управлінням Пенсійного фонду України у м. Києві під час перерахунку моєї пенсії.
  Цією постановою Кабінет Міністрів України, для військовослужбовців, передбачив перерахунок пенсії з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років. Інші складові грошового забезпечення військовослужбовця, що передбачені частиною 2 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” Кабінет Міністрів України не підвищував. Розміри цих видів грошового забезпечення залишились незмінним та не скасованими, і відповідно до вимог частини першої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (яка передбачає, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” провадиться й за документами, що є у пенсійній справі) види грошового забезпечення, яких не торкнулось підвищення, орган Пенсійного фонду України повинен був врахувати під час перерахування пенсії, але за умови, якщо у пенсійні справі є підтверджувальні документи про їх наявність.
  Неврахування цих додаткових видів грошового забезпечення, а також неврахування наявного у мене почесного звання, під час перерахунку раніше призначеної мені пенсії, я вважаю грубим порушенням з боку Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві вимог частини першої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»

  Враховуючи наведене, я маю намір звернутися до судових органів з позовом, у якому я буду просити суд відповідно до вимог частини першої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» зобов’язати орган пенсійного фонду перерахувати мою пенсію з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, що є у моїй пенсійній справі.
  Але у мене питання: чи можу я вимагати це в суді з органу пенсійного фонду, оскільки відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
  Кабмін прийняв Постанову, відповідно до якої здійснюється перерахунок військових пенсій.
  Крім цього, є такий невеличкий нюанс.
  Як мені відомо, органи пенсійного фонду виконують функції тільки призначення та перерахунку пенсій, а функція визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсій виходить за межі їх компетенції.
  Довідка на перерахунок пенсії видається державним органом, з якого особи були звільнені із служби. У цій довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, що надіслав державний орган до органу пенсійного фонду на виконання Постанови зазначено тільки новий оклад за посадою, новий оклад за військове звання та пов’язаної з ними збільшеної відсоткової надбавки за вислугу років. Решту надбавок, які є в моїй справі, що були враховані під час нарахування пенсії та не були враховані під час її перерахунку, відсутні у цій довідці.
  Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Але те, що я буду просити суд, а саме, зобов’язати орган пенсійного фонду перерахувати мою пенсію з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, що є у моїй пенсійній справі відповідно до вимог частини першої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», не передбачено Постановою.
  У зв’язку з цим, прошу надати ваше бачення щодо співвідношення (чи як узгоджуються між собою) частина перша та частина четверта статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

  • Admin

   Доброго дня! Виходячи із описаної Вами ситуації щодо формулювання позовних вимог та визначення кругу сторін по справі, вважаю, що попередньо перед подачею адміністративного позову до суду слід провести збір доказів, тобто звернутись офіційно з запитом про видачу довідки із визначенням Вашого грошового забезпечення до органу, з якого Ви були звільнені, з посиланням на норми законодавства та необхідність отримати пояснення (письмові) про невключення до цієї довідки певних видів грошового забезпечення. Після отримання відповіді з цього державного органу (у разі наявності негативної відповіді), відповідачами по справі можна вказувати цей деражвний орган та УПФУ, оскільки Ви будете формулювати позовні вимоги до двох установ. Однак, обов’язковою умовою залучення до справи двох співвідповідачів є документальне та нормативне обгрунтування позовних вимог до них. Більш детальну консультацію можливо отримати безпосередньо у адвоката, який буде Вам надавати юридичну допомогу при зверненні до суду.

   З повагою, Адвокат Золотухіна Ілона Валеріївна, т. 050-644-12-01, 050-401-48-20, e-mail: caritaszakon@gmail.com

 • Оксана

  Допоможіть, будь-ласка!
  Чи маю я право претендувати на пенсію по втраті годувальника на трьох — на себе і двох наших неповнолітніх діток 1 і 3 років (помер мій чоловік), якщо я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, тобто офіційно працевлаштована, але доходу на роботі не отримую.
  На сьогодні пенсію призначено лише на дітей, але так як я була на повному утриманні свого чоловіка, чи можу я не звільняючись вимагати пенсію і на себе (оскільки доходу з роботи не маю) чи це неможливо?
  В пенсійному фонді вимагають трудову книжку із саписом про звільнення.
  Дякую Вам.

  • Admin

   Добрий день!
   Пенсія по втраті годувальника призначається наступним особам: — непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії за III групою інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, інвалідність яких настала в період проходження строкової військової служби, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу; — дітям — незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника; — батькам і чоловіку (дружині) померлого, які не були на його утриманні, якщо втратили джерело засобів до існування.

   Хто вважається непрацездатним членом сім’ї :
   — чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“;
   — діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.
   — діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти — до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;
   — чоловік (дружина), а в разі їх відсутності — один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років;
   — усиновлені діти мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника нарівні з рідними дітьми;
   — пасинок і падчерка мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника нарівні з рідними дітьми, якщо вони не одержували аліментів від батьків;
   — неповнолітні діти, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, зберігають це право і в разі їх усиновлення

   Таким чином, Ви маєте право на оформлення пенсії, але Вам необхідно бути «не працюючою», тобто звільнитися і займатись доглядом за дитиною. Тому, вимога Пенсійного фонду щодо звільнення та надання трудової книжки є обгрунтованою.

 • Сергій

  Підкажіть будь ласка, яким чином мені оформити звільнення на території України, якщо я перебуваю у трудових відносинах з підприємством, яке розташоване на непідконтрольній території у м. Стаханів Луганської області?

  • Admin

   Добрий день! Ви можете оформити своє звільнення через Центр зайнятості населення. Для цього Вам потрібно оформити нотаріально посвідчену заяву про звільнення, адресовану на ім’я керівника підприємства, з яким Ви перебуваєте у трудових відносинах. Копію цієї заяви слід відправити рекомендованим листом (з описом вкладення) на адресу підприємства. Саме ця нотаріально посвідчена заява та опис вкладення будуть підставами для внесення Центром зайнятості запису про звільнення у Вашу трудову книжку. Після цього Ви можете стати на облік до Центру зайнятості. Ця процедура передбачена ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

 • Олена

  Як правильно написати заяву про звільнення для того, щоб не відпрацьовувати 14 днів?

  • Admin

   Добрий день! Рекомендую писати заяву за п.1 ст. 36 КЗпП України (за угодою сторін). У разі припинення трудового договору саме за цією нормою, роботодавець не може вимагати відпрацьовувати 14 днів перед звільненням. Для надання більш детальної консультації звертайтесь до наших юристів.

 • Катя

  Чи нараховується загальний стаж роботи на період перебування у декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років?

  • Admin

   Добрий день! У зв’язку із змінами в чинному законодавстві України щодо пенсійного забезпечення, для призначення пенсії зараховується тільки страховий стаж, тобто період часу, коли до ПФУ надходять внески з доходів громадянина. Тому, нажаль період знаходження жінки у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років не зараховуються до страхового стажу.

 • Аліна

  Доброго дня. Я проживаю та працюю в чорнобильській зоні 3 категорії, маю посвідчення. Наша фірма зареєстрована в м.Київ. Наш роботодавець не заважає на наше право на додаткову щорічну відпустку. Чи можна при звільненні написати в заяві, щоб оплатили невикористану чорнобильську відпустку і за який час? Якщо в цьому році відпустку не брали, то вона пропадає? Дякую

  • Admin

   Для постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи передбачені пільги і компенсації, у тому числі за місцем роботи, згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-ХII (далі — Закон № 796). Унормовують право на додаткову відпустку, яка належить працівникам зі статусом осіб, віднесених до 1 або 2 категорії постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, п. 22 ч. 1 ст. 20 і п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону № 796.

   Згідно з цими нормами особам, віднесеним до 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, належить додаткова відпустка зі збереженням зарплати тривалістю 14 робочих днів на рік. Тривалість цієї відпустки в календарних днях становить 16 (див. лист Мінпраці від 14.06.2006 р. № 206/13/116-06).

   Нюанси надання «чорнобильської» відпустки. Відзначимо, що Закон № 796 передусім визначає «чорнобильську» відпустку як пільгу і компенсацію. А ось згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) ця відпустка належить до інших видів відпусток, установлених законодавством (див. лист Мінсоцполітики від 29.08.2016 р. № 584/20/112-16).

   Важливо! Додаткова відпустка, що надається особам 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, не належить до виду щорічних відпусток.

   Отже, на порядок надання «чорнобильської» відпустки не поширюються правила надання щорічної відпустки. Це означає, що додаткову відпустку, належну особам 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи:

   — надають один раз протягом календарного року. Тобто починаючи з кожного нового календарного року у працівників із статусом осіб 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи виникає право на «чорнобильську» відпустку тривалістю 16 календарних днів;

   — не переносять на наступний рік при невикористанні «чорнобильської» відпустки в поточному календарному році. Наприклад, працівник не скористався 16 календарними днями «чорнобильської» відпустки у 2017 році. З початком 2018 року він може скористатися 16 календарними днями такої відпустки в рахунок уже 2018 року, а ось невикористані дні «чорнобильської» відпустки за 2017 рік «згорають»;

   — не подовжують на святкові і неробочі дні (ст. 73 КЗпП), що припали на період цієї відпустки. Пояснимо на прикладі: працівникові надають «чорнобильську» відпустку з 25.12.2017 р. Від цієї дати відраховуємо рівно 16 календарних днів. Виходить, останнім днем такої відпустки є 09.01.2018 р. Тобто ми не подовжуємо період «чорнобильської» відпустки на 2 святкові дні (01.01.2018 р. — Новий рік і 07.01.2018 р. — Різдво Христове), що припали на її період;

   — вважають наданою за той календарний рік, на який припадає початок такої відпустки (лист Мінпраці від 14.06.2006 р. № 206/13/116-06). Наприклад, працівникові надана «чорнобильська відпустка» з 25.12.2017 р. по 09.01.2018 р. Так от, уся ця відпустка вважається наданою в рахунок 2017 року. Отже, у 2018 році такий працівник може скористатися «чорнобильською» відпусткою повної тривалості — 16 календарними днями, які вже надаватимуться за 2018 рік;

   — не ділять на частини. Так, «чорнобильську» відпустку надають працівникам виключно тривалістю 16 календарних днів;

   — не подовжують і не переносять на інший період, якщо на період «чорнобильської» відпустки припав період тимчасової непрацездатності працівника, а також при настанні інших обставин, зазначених у ч. 1 і 2 ст. 11 Закону № 504/96;

   — надають повної тривалості незалежно від часу роботи працівника у роботодавця;

   — не компенсують невикористані дні при звільненні або в період трудових відносин з роботодавцем.

   Увага! «Чорнобильську» відпустку надають працівникам тільки за основним місцем роботи. За місцем роботи за сумісництвом така відпустка не надається. Це підтверджує і Мінсоцполітики в листі від 18.05.2011 р. № 164/13/116-11.

   Річ у тому, що роботодавцеві витрати на оплату додаткової відпустки працівників-чорнобильців і нараховану суму ЄСВ на таку оплату згодом відшкодовує орган соцзахисту відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 20.09.2005 р. № 936. Саме в п. 5 цього Порядку і зазначено, що відшкодування вказаних витрат належить тільки тому роботодавцеві, у якого працівник-чорнобилець працює за основним місцем роботи.

   Звідси і висновок: «чорнобильська» відпустка належна тільки за основним місцем роботи, а за сумісництвом (зовнішнім, внутрішнім) — ні. На час такої додаткової відпустки, наданої за основним місцем роботи, за сумісництвом працівник продовжує виходити на роботу або за бажанням може оформити відпустку без збереження зарплати на підставі п. 14 ч. 1 ст. 25 Закону № 504/96(«сумісникам — на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи»).

 • Татьяна

  Добрый день, моя мама проработала 25 лет в неврологии. И в итоге получает минималную пенсию, нормально ли это если стаж считали по вредности?

  • Admin

   Добрый день! С целью проверки правильности начисления пенсии Вам необходимо обратиться с письменным заявлением в Управление Пенсионного фонда, в котором пенсионер получает пенсию. В письменном запросе необходимо сформулировать вопрос о порядке начисления пенсии и включения в трудовой стаж периода работы, который дает право на льготную пенсию. На письменный запрос УПФУ обязан дать письменный ответ по указанному заявителем адресу в течение месяца с момента обращения. В случае несогласия пенсионера с порядком начисления пенсии, он может обратиться в иском в суд.

 • Ярослава

  Здравствуйте. Я сирота,окончила высшее учебное заведение,и после трудоустройства мне полагается единоразовая денежная помощь в размере 6ти прожиточных минимумов.
  Для этого нужно предоставить копию паспорта, идентификационный кода,справку с места работы и заверенную копию с трудовой книжки.
  Я устраиваюсь на работу на частного предпринимателя(ФЛП),у которого нет печати.
  По закону с 2017го года ФЛП не обязаны использовать печати для удостоверения документов. Для подтверждения действительности документа достаточно подписи уполномоченного лица.
  Скажите ,пожалуйста, будет ли достаточно для получения социальной выплаты справки с места работы без печати и копии трудовой книжки, заверенной только подписью(также без печати) ?

  • Admin

   Да, действительно проставление печати является необязательным реквизитом документа. Юридическим лицам и физическим лицам — предпринимателям разрешено работать без печати. В связи с этим, вы предоставляете справку с места работы и копию трудовой книжки без печати, но обязательно приложите копию Вытяга о регистрации ФЛП.

 • Николай

  Могу ли я забрать свою трудовую книжку из ПФ после уже оформленной пенсии по пенсионному удостоверению без предъявления паспорта. трудовая находится в отдел. ПФ ещё с 2017 года. Сейчас она мне понадобилась но паспорт временно отсутствует.

  • Admin

   Забрати трудову книжку можна тільки показавши паспорт громадянина України. За додатковою інформацією Ви можете звернутися до управління Пенсійного Фонду України
   свого району.

 • Ніна

  У вересні 2006 року я оформила пенсію по віку. В травні 2010 року перейшла на пенсію по спецзакону(служба в органах місцевого самоврядування). в січні 2019 року в пенсійному фонді написала заяву про перехд на пенсію по віку. Яка зарплата середня по Україні буде братись для розрахунку моєї пенсії?

  • Admin

   Доброго дня! З метою отримання детальної інформації для розрахунку пенсії, вам необхідно звернутись з письмовим запитом про надання інформації до УПФУ, в якому ви перебуваєте на обліку.

 • Игорь

  моя мать получает пенсию по утрате кормильца,которая назначается членам семей военнослужащих в соответствии с Постановлением Кабинета Министров Украины от 21.02.2018 №103 и оформлена на основании справки о размере денежного обеспечения,выданной областным военным комиссариатом с указанием должностного оклада,оклада за воинское звание,надбавки за выслугу лет и доплаты за боевые награды…Пересчитают ли пенсию моей матери с 01.01.2019?

  • Admin

   Добрый день!
   Всеми вопросами, связанными с назначением и перерасчетом пенсионных выплат согласно Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» занимаются органы Пенсионного фонда Украины. В связи с этим, с целью перерасчета пенсии пенсионер должен обратиться с письменным заявлением в соответствующее отделение ПФУ по месту своего проживания. В случае получения письменного отказа, вы имеете право обратиться за юридической помощью адвоката и получить конкретную юридическую консультацию по вашей индивидуальной ситуации.

 • віктор

  Частиною третьою ст.24 Закону про пенсійне страхування передбачено, що за кожний повний рік стажу роботи за списком №1 до страхового стажу додатково зараховується по одному року тобто стаж подвоюється.
  Я працював рентгенолаборантом за списком №1 з 10.07.1994 по 31.12.2018р.
  Скільки років страхового стажу повинні зарахувати за цей період і чи не була ця норма закону відмінена з 01.01.2004р

  • Admin

   Стосовно зарахування або особливостей зарахування та обчислення страхового стажу для нарахування пенсії, то ці повноваження виконують територіальні органи Пенсійного Фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Дані для обчислення страхового стажу органи ПФУ отримуюсь із системи персоніфікованого обліку.
   Відповідно до ч.3 ст. 24 Закону » Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року. Ця норма є чинною.
   Однак, чітко відповісти на Ваше запитання стосовно розрахунку страхового стажу для обчислення пенсії зможе тільки орган ПФУ, який має можливість доступу до системи персоніфікованого обліку.

 • 
  Scroll Up