Знайомство з проєктивними техніками в працевлаштуванні - Кар`єра для нового життя

Знайомство з проєктивними техніками в працевлаштуванні

20 лютого 2021 чергова онлайн-зустріч, організована Карітасом Маріуполь, була присвячена темі «Проєктивні техніки в працевлаштуванні».

PhD, коучиня, адвокатка, бізнес-тренерка Тетяна Вейдер ознайомила присутніх з історією виникнення проєктивних методик та їхніми напрямками. Звернула увагу, що проєктивні техніки як прийоми опосередкованого вивчення особистості дають можливість виявити її прихований потенціал, особливо якщо мова йде про працевлаштування.

Це тести, шкали, методики, опитувальники та їхні модифікації, які наразі використовують при підготовці до ухвалення рішення про прийняття кандидата на конкретну посаду, а також застосовуються самими кандидатами задля проходження процедури працевлаштування. Насамперед, це методики, спрямовані на виявлення фізичних здібностей, інтелекту, досягнень, рівня мотивації, конфліктності та інших якостей:

  • тест Люшара (упорядкування кольорів за ступенем суб’єктивної приємності для визначення внутрішнього стану особи),
  • тест Л.Сонді (суть у виборі з фотографій незнайомих осіб, найбільш і найменш привабливих, і як результат, людина несвідомо тягнеться до подібних собі осіб;
  • рисункові тести (людина не говорить, а малює, застосовується схема інтерпретації);
  • тест Сакса/Леві «незавершені речення» (60 незакінчених пропозицій, які поділяються на 15 груп, що характеризують систему відносин певною мірою);
  • методика піктограм Олександра Лурія для дослідження пам’яті й мислення;
  • проєктивне інтерв’ю (оцінювання людей через створення експериментальної ситуації з іншими).

Учасники заходу мали змогу пройти онлайн-тестування та порівняти його результати з попереднім уявленням про себе. Для деяких інтерпретація цих результатів стала неочікуваним знайомством зі справжнім собою.

Час заходу пролетів непомітно, втім, як і завжди на наших заходах в межах проєкту «Зміцнення соціальної згуртованості».

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.