Як навчають соціального підприємництва ветеранів АТО | Кар`єра для нового життя
uk ru

Як навчають соціального підприємництва ветеранів АТО

Завершено перший етап програми розвитку підприємницької діяльності для бійців АТО та їхніх сімей

Наприкінці 2018 року відбувся останній модуль річного курсу розвитку підприємницької діяльності для бійців АТО та їхніх сімей. Програма Української соціальної академії  покликана допомогти ветеранам АТО відкрити власну справу та зробити крок до нових можливостей.

До участі були запрошені бійці АТО, військовослужбовці Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Долучитися до навчання мали змогу також  дорослі члени сімей вищезазначених категорій військовослужбовців.

Метою першого модуля було написання власного бізнес-плану, знайомство з практичними кейсами та розвиток професійних навичок із менеджменту, фінансового планування, маркетингу, лідерства, права. Упродовж жовтня – грудня 2018 року учасники отримали знання з основ підприємницької діяльності, фінансового менеджменту,  маркетингу, продажів. Кілька модулів було присвячено вивченню юридичних засад оформлення бізнесу, ознайомленню з методами управління командою та дослідженню грантових можливостей.

Готувати майбутніх соціальних  бізнесменів команді Української соціальної академії допомогли досвідчені викладачі:

  • Богдан Мосунов – один з ініціаторів створення освітньої програми «Інвестиції, підприємництво та стартапи», голова громадської молодіжної організації «Молодь та підприємництво», член координаційної ради Національної платформи малого та середнього бізнесу, засновник та представник ТОВ «Експертиза. Консультації. Аналітика».
  • Гліб Буряк – кандидат економічних наук, доцент Українсько-американського університету «Конкордія», проектний менеджер групи «Енергетичний стандарт».
  • Дмитро Лукін – консультант з місцевого економічного розвитку, розробки стратегії, розвитку туризму, МСП та залучення інвестицій, створення інвестиційних паспортів громад, надання допомоги ОМС у посиленні інституцій розвитку громади; лектор, тренер.
  • Анатолій Засоба – засновник Центру освіти дорослих IDP_HUB та співзасновник мережі сімейної школи Kids Hub.
  • Іванка Бедь – програмна менеджерка Української соціальної академії, національна координаторка міжнародного конкурсу Social Impact Award, фахівець у сфері надання для молоді освітніх послуг із розвитку соціального підприємництва в Україні.
  • Ірина Тітаренко – спеціалістка з комунікацій, координаторка першої в Україні програми для розвитку спеціалістів із комунікацій у некомерційному секторі при школі журналістики УКУ Practicum.
  • Людмила Білека – співвласниця й медичний директор Тренінгового центру з домедичної допомоги TacCat.
  • Надія Карплюк – бізнес-тренерка з розвитку підприємницьких навичок, бізнес-планування, бізнес-моделювання, фінансового моделювання, пошуку та оцінки бізнес-ідей, фандрейзингу та ін., координаторка напрямку проектної діяльності та фандрейзингу ГО «Ліга ділових та професійних жінок України».
  • Юлія Шатава – засновниця школи маркетингу та продажів «Кладезь», експерт у сфері маркетингу (15 років практики, 12 років досвіду ведення бізнесу, 9 років бізнес-консультування), постійний спікер школи Youth&Business, організатор та спікер бізнес-заходу «Солянка. Нетворкінг для підприємців».
  • Віра Романова – практикуючий психолог, експерт із розробки та впровадження управлінських інновацій у бізнесі, спікер та експерт проектів «Вища школа комунікацій», StartUp Ukraine, Superwoman, WOWKidsForum, KidsMBA, SHE-congress (WOMO) та інших.

Досвідом ведення власної справи ділився Андрій Боднарчук – ветеран АТО, співзасновник компанії AVC Inc. – міжнародного оператора з навчання спеціалістів служб безпеки, державних установ та військових.

Програма триває, і вже на другому етапі, із січня 2019 року, майбутні підприємці  почнуть активно працювати над своїми бізнес-планами разом з менторами. Для цього Українська соціальна академія з партнерами програми забезпечить онлайн-навчання та індивідуальне наставництво для всіх учасників. Після даного етапу учасники матимуть опрацьовані з менторами бізнес-плани власних проектів.

На третьому етапі програми, у травні 2019, учасники курсу підприємництва представлять свої бізнес-плани перед експертною групою на місцевому рівні. У кожному місті п’ять кращих проектів будуть обрані як переможці грантів.

Фінальна церемонія нагородження відбудеться  в Києві у червні 2019. З 10 фіналістів регіонального відбору, які представлять свої бізнес-плани в столиці, буде  обрано чотири найкращі соціальні проекти.  На цьому етапі  кожен переможець отримає 1500 доларів США для старту.

Програма підтримки підприємців триватиме й після нагородження переможців у червні-вересні 2019. Команда Української соціальної академії, ментори й викладачі програми надаватимуть безкоштовні консультації та підтримку з питань бухгалтерського обліку, юридичних послуг, просування на ринку, тощо.


Українська соціальна академія – неприбуткова організація, яка має на меті формування в Україні майбутніх лідерів та соціальних підприємців.
Мета: розвиток соціального підприємництва на території України.

Поділитися:


Scroll Up