В Україні створено першу лабораторію технологічних стартапів для дівчат STEM FemLab | Кар`єра для нового життя

В Україні створено першу лабораторію технологічних стартапів для дівчат STEM FemLab

CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» і UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в межах ініціативи #Дівчата STEM відкрили першу лабораторію науково-технічних стартапів для дівчат STEM FemLab, навчання в якій тривало з 11 жовтня до 17 грудня 2020 року.

У світі кількість засновниць стартапів поки що дуже низька, незважаючи на невеличке щорічне зростання. У 2018 році тільки 15 стартапів, де жінка – одна із засновниць, були оцінені в понад 1 млрд доларів, а у 2019 – 21 стартап. Більше того, за дослідженням 2020 року від Women Who Tech, – 50% жінок вважають, що вони зібрали б більше фінансування, якщо б були чоловіками.  44% засновниць наголосили, що їх дискримінують.

«Жодна країна світу ще не досягла гендерної рівності, і ми теж ще на шляху до її досягнення. Наразі Україна займає за гендерним розривом 59-те місце у світі. На жаль, у нас недостатньо жінок представлено в політиці, в ІТ-секторі та на керівних посадах. Ми хотіли створити більш комфортні умови для навчання та створення власних стартапів, щоб у дівчат була можливість конкурувати на рівних з іншими. Саме тому ми вирішили започаткувати нову ініціативу для дівчат, які хочуть стати стартаперками», — говорить Наталія Кошовська,  програмна аналітикиня Фонду ООН у галузі народонаселення.

Щоб подолати гендерні стереотипи про жінок у бізнесі та сприяти жіночому підприємництву й участі дівчат і жінок у бізнесі в галузях STEM, було створено першу в Україні програму для дівчат-стартаперок.  STEM FemLab – це спеціальна тренінгова програма, розроблена для творчих дівчат, які мають оригінальну ідею STEM-стартапу*, тобто науково-технічного стартапу, та потребують знань і навичок для її успішної реалізації. Програма тривала з 11 жовтня до 17 грудня 2020 року в онлайн-форматі.

«Ми запустили лабораторію, тому що бачимо, що можливості для жінок та чоловіків у стартапах – досі не рівні, у тому числі й через дискримінацію. Жіночі стартапи більш ретельно перевіряють інвестори, хоча такий бізнес удвічі успішніший, ніж бізнес із засновниками-чоловіками. Світ стартапів потребує жінок, тому лабораторія – це наш внесок у рівний світ і жіноче підприємництво», —  зауважила Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ», засновниця ініціативи «ДівчатаSTEM».

У програмі взяли участь 9 умотивованих команд дівчат з усієї України, які успішно пройшли тренінгову програму, перевірили й удосконалили свою бізнес-ідею стартапу. Учасниці дізналися про особливості успішного запуску стартапу, основи ведення бізнесу, проєктний менеджмент, ефективне управління командою, розробку маркетингової стратегії, основи фінансової і юридичної грамотності, проведення ефективних презентацій, особливо пітчингу. Упродовж навчання команди також отримали підтримку й наставництво від успішних підприємниць.

«Дуже вдячна організаторам за таку програму для молодих стартаперок. Це насправді класний практичний досвід. Програма вплинула на них позитивно в цілому, а на перспективу показала нові шляхи й інструменти для досягнення проєктної мети й відкриття власної справи. Саме такі проєкти однозначно дуже надихаючі й завдають поштовху рухатись далі, щоб повністю трансформувати свою ідею у справжній стартап і впевнено йти до успішного результату, не зважаючи на складнощі»,  —  ділиться своїми враженнями учасниця програми Марта Фрасоляк.

У кінці програми дівчата захистили такі новітні ідеї проєктів: додаток для популяризації україномовної музичної культури; багатофункціональна смарт-батарея; медіа-проєкт про цінність помилок і негативних результатів у науці; платформа для створення умов  безпечного публічного/вуличного простору; функціональний додаток для мам; вакцинування тварин за допомогою дронів; кросплатформенний додаток пошуку квестів у містах; додаток для створення й редагування медіафайлів; онлайн-платформа навчання протидії будь-якій формі насильства.

FemLab

До реалізації тренінгової програми долучилися представниці компаній IT-Інтегратор, DVZN, Startup Grind Kyiv,  D2Fusion, 1991 Open Data Incubator, DMarket,  а також  ІТ-комітету Американської торгівельної палати. У фінальному заході STEM FemLab у ролі експертного журі взяли участь представниці таких провідних технічних компаній в Україні та світі, як SoftServe, Intellias та Cardiomo Care Inc.

Лабораторія стартапів STEM FemLab стала справжнім поштовхом до започаткування та розвитку спільноти молодих стартаперок саме у STEM. На офіційній сторінці ініціативи «Дівчата STEM» у Facebook для всіх охочих є можливість переглянути деякі записи лекцій тренінгової програми, які зможуть допомогти вам покращити й удосконалити свою ідею стартапу.

*STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).

*STEM-стартап – науково-технічний бізнес-проект, ідея якого є інноваційною та раніше ще не втілювалася.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ-питань і звітів  для приватних компаній і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org
UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року – і в Україні, для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків до виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.
#ДівчатаSTEM – це програма, спрямована на подолання гендерних стереотипів серед молоді. Щороку Центр «Розвиток КСВ» обирає 20 найбільш надихаючих жінок у STEM, які менторять дівчат 14 – 24 років з усієї України протягом трьох місяців. Програма реалізується за підтримки компанії SAP. Менторки дівчат – це унікальна спільнота 20 найбільш надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Серед них – топменеджерки технологічних компаній, науковиці, представниці міністерств, ЗВО і громадських організацій. За два роки вже 40 дівчат пройшли програму менторства, реалізували й залучили більше 2000 молодих людей до програми й отримали квиток до світу STEM. Детальніше про проєкти в межах ініціативи – https://www.facebook.com/divchataSTEM

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.

Scroll Up