Національний день дівчат у технологіях: онлайн-екскурсії до провідних STEM-компаній | Кар`єра для нового життя

Національний день дівчат у технологіях: онлайн-екскурсії до провідних STEM-компаній

CSR Ukraine, експертна організація «Центр «Розвиток КСВ»і UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення за фінансової підтримки уряду Швеції, у межах ініціативи #ДівчатаSTEM проведуть Національний день дівчат у технологіях, що відбудеться 19 листопада 2020 року. Партнером заходу виступить Міністерство цифрової трансформації України.

На сьогодні стрімко зростає попит на фахівців та фахівчинь у галузях STEM (наука, технології, інженерія, математика), але представленість жінок у сферах науки й технологій все ще залишається низькою — наприклад, частка жінок в IT-сфері дорівнює 25%.

«Організовуючи цей захід, ми плануємо надихнути дівчат до роботи у сфері науки, техніки, інженерії та математики (STEM) і подолати гендерні стереотипи стосовно STEM-професій. Таким чином ми прагнемо збільшити кількість дівчат у сферах STEM», – говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ».

Національний день дівчат у технологіях — це щорічна подія, під час якої дівчата мають змогу відвідати STEM-компанії, познайомитися з їхньою діяльністю та побачити, як дівчатам і жінкам будувати свою кар’єру у сфері STEM. Цього року День дівчат уперше відбудеться онлайн. Серед компаній-учасниць заходу –SoftServe, Wix, Intellias, SnapInc., AgriChain, Syngenta, Luxoft, EY, Прикарпаттяобленерго, Ferrexpo, IT-Integrator, Метінвест Діджитал, Raiffeisen, Servier, Corteva, Eleks, Camozzi.

«Середньостатистична європейська дівчинка втрачає зацікавленість у STEM у віці 15 років. Міжнародні дослідження свідчать, що рольові моделі явно позитивно впливають на сприйняття дівчатами предметів STEM та майбутній вибір професії.Тому так важливо налагодити цей зв’язок між школярками йфахівчинями STEM-професій ще до моменту вступу до вищого навчального закладу, щоб цей вибір був дійсно вільний від стереотипів», – зазначає Наталія Кошовська, програмна аналітикиня Фонду ООН у галузі народонаселення.

До участі запрошуються дівчата віком від 14 до 24 років, яких цікавить кар’єрний розвиток у топових українських STEM-компаніях. Упродовж Національного дня дівчат у технологіях учасниць очікує знайомство з надихаючими фахівчинями STEM-компаній, багато нових знань і неймовірні подарунки для найактивніших учасниць.

Реєстрація для учасниць відкрита до 17 листопада 2020 року: https://bit.ly/31uu9xS

Детальна інформація: Юлія Шкуліпа, +380930922481, yuliiashkulipa@gmail.com

*STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).

Національний день дівчат у технологіяхуперше було проведено у 2018 році за сприяння CSR Ukraine, експертної організації «Центр «Розвиток КСВ» спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення. Два роки поспіль захід проходив по всіх областях України. Великі та малі компанії проводили практичні заняття, екскурсії, семінари, вікторини, конкурси, майданчики для спілкування серед дівчат, які навчаються в середній школі.
CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ-питань і звітів для приватних компаній і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org
UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.
#ДівчатаSTEM– це програма, спрямована на подолання гендерних стереотипів серед молоді. Щороку Центр «Розвиток КСВ» обирає ТОП-20 надихаючих жінок у STEM, які менторять дівчат 14 – 24 років з усієї України протягом трьох місяців. Програма реалізується за підтримки компанії SAP. Менторки дівчат – це унікальна спільнота ТОП-20 надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Серед них — топ-менеджерки технологічних компаній, жінки-науковці, представниці Міністерств, ЗВО і громадських організацій. За два роки вже 40 дівчат пройшли програму менторства, реалізували та залучили понад 2000 молодих людей до Програми й отримали квиток до світу STEM. Детальніше про проєкти в межах ініціативи –https://www.facebook.com/divchataSTEM

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.

Scroll Up