Безкоштовна юридична консультація онлайн
uk ru

Безкоштовна юридична консультація онлайн

На цій сторінці ви можете отримати юридичну консультацію онлайн!

Пишіть у формі нижче ваші запитання, які стосуються юридичних аспектів працевлаштування та отримуйте відповіді досвідчених юристів Карітасу безкоштовно.

Юристи відповідають протягом 1-2 днів. Відповідь ми опублікуємо на сайті разом із вашим питанням.

Юридична консультація надається в рамках проекту “Захист прав, зниження ризиків та посилення гуманітарного реагування на ВПО та постраждалого від конфлікту населення України”.

Проект діє до 31 травня 2019 року.

Координатор проекту: 050-401-48-20.
Юристи проекту по Харьковській області: 050-333-06-47, 050-333-06-91, 095-282-72-50, 095-282-72-47.
Юрист проекту по Полтавській області: 050-333-06-98.

Форма для консультацій

 • Оксана

  Допоможіть, будь-ласка!
  Чи маю я право претендувати на пенсію по втраті годувальника на трьох – на себе і двох наших неповнолітніх діток 1 і 3 років (помер мій чоловік), якщо я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, тобто офіційно працевлаштована, але доходу на роботі не отримую.
  На сьогодні пенсію призначено лише на дітей, але так як я була на повному утриманні свого чоловіка, чи можу я не звільняючись вимагати пенсію і на себе (оскільки доходу з роботи не маю) чи це неможливо?
  В пенсійному фонді вимагають трудову книжку із саписом про звільнення.
  Дякую Вам.

  • Admin

   Добрий день!
   Пенсія по втраті годувальника призначається наступним особам: – непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії за III групою інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, інвалідність яких настала в період проходження строкової військової служби, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу; – дітям — незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника; – батькам і чоловіку (дружині) померлого, які не були на його утриманні, якщо втратили джерело засобів до існування.

   Хто вважається непрацездатним членом сім’ї :
   — чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“;
   — діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.
   — діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти — до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;
   — чоловік (дружина), а в разі їх відсутності — один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років;
   — усиновлені діти мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника нарівні з рідними дітьми;
   — пасинок і падчерка мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника нарівні з рідними дітьми, якщо вони не одержували аліментів від батьків;
   — неповнолітні діти, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, зберігають це право і в разі їх усиновлення

   Таким чином, Ви маєте право на оформлення пенсії, але Вам необхідно бути “не працюючою”, тобто звільнитися і займатись доглядом за дитиною. Тому, вимога Пенсійного фонду щодо звільнення та надання трудової книжки є обгрунтованою.

 • Сергій

  Підкажіть будь ласка, яким чином мені оформити звільнення на території України, якщо я перебуваю у трудових відносинах з підприємством, яке розташоване на непідконтрольній території у м. Стаханів Луганської області?

  • Admin

   Добрий день! Ви можете оформити своє звільнення через Центр зайнятості населення. Для цього Вам потрібно оформити нотаріально посвідчену заяву про звільнення, адресовану на ім’я керівника підприємства, з яким Ви перебуваєте у трудових відносинах. Копію цієї заяви слід відправити рекомендованим листом (з описом вкладення) на адресу підприємства. Саме ця нотаріально посвідчена заява та опис вкладення будуть підставами для внесення Центром зайнятості запису про звільнення у Вашу трудову книжку. Після цього Ви можете стати на облік до Центру зайнятості. Ця процедура передбачена ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

 • Олена

  Як правильно написати заяву про звільнення для того, щоб не відпрацьовувати 14 днів?

  • Admin

   Добрий день! Рекомендую писати заяву за п.1 ст. 36 КЗпП України (за угодою сторін). У разі припинення трудового договору саме за цією нормою, роботодавець не може вимагати відпрацьовувати 14 днів перед звільненням. Для надання більш детальної консультації звертайтесь до наших юристів.

 • Катя

  Чи нараховується загальний стаж роботи на період перебування у декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років?

  • Admin

   Добрий день! У зв’язку із змінами в чинному законодавстві України щодо пенсійного забезпечення, для призначення пенсії зараховується тільки страховий стаж, тобто період часу, коли до ПФУ надходять внески з доходів громадянина. Тому, нажаль період знаходження жінки у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років не зараховуються до страхового стажу.

 •