Як правильно організувати свій бізнес? | Кар`єра для нового життя

Як правильно організувати свій бізнес?

Багато людей, які хочуть стати підприємцями, задаються питанням, як організувати свій бізнес?

Адже відразу потрібно вирішити таку велику кількість завдань, що може піти обертом голова

По-перше, не варто намагатися вирішити все й відразу. Щоб організувати свій бізнес з нуля, потрібно все робити поетапно.

По-друге, не ускладнюйте процес організації свого бізнесу. Прагніть до простоти, але й до акуратності у справах.

Пропонуємо вашій увазі прості 6 кроків на шляху до запуску своєї справи.

Як організувати свій бізнес: з чого почати?

# 1 Напишіть бізнес-план обсягом лише в одну сторінку.

Одним із секретів успіху в підприємництві є простота. Якщо ви хочете організувати свій маленький бізнес, до чого вам довгий, на багато сторінок бізнес-план, складений за найвищими західними стандартами? Це відніме у вас купу часу й енергії, яку можна було б спрямувати в більш ефективне русло.

Зосередьтеся на тому, щоб скласти для себе простий і зрозумілий план бізнесу.

Постарайтеся коротко висвітлити в ньому такі моменти:

  • Визначте своє бачення. Що буде кінцевим підсумком вашого бізнесу? Щоб правильно організувати свій бізнес, важливо мати чітке уявлення про те, що буде в кінцевому підсумку.
  • Визначте свою місію. Іншими словами – для чого ваша справа буде існувати в цьому світі?
  • Визначте свої цілі. Вони повинні узгоджуватися з баченням і місією.
  • Опишіть свою бізнес-стратегію, тобто методи й засоби, якими ви будете досягати своїх цілей.

# 2 Розрахуйте особистий бюджет і бюджет на бізнес.

Щоб організувати свій бізнес, вам знадобляться фінанси, навіть якщо він із мінімальними вкладеннями. Прагніть до того, щоб звести всі витрати до мінімуму, оскільки перший час прибутку може не бути взагалі.

Подумайте, скільки місяців ви зможете дозволити собі вести справу, не отримуючи прибутку? Це важливо, тому що багато підприємців надто оптимістично покладаються на якнайшвидше досягнення точки беззбитковості.

Розрахуйте, скільки грошей вам вистачить на покриття поточних життєвих потреб. Чи достатньо у вас запасу фінансової міцності?

бізнес

# 3 Подумайте про зв’язки.

Специфіка ведення бізнесу в країнах пострадянського простору полягає в тому, що зв’язки відіграють виключно важливу роль. Освіжіть у пам’яті всіх своїх знайомих, які можуть стати в нагоді. Можливо, варто заздалегідь налагодити давно забуті зв’язки – ще до запуску бізнесу.

Подумайте, хто з ваших друзів і знайомих міг би вам допомогти – порадою, знайомством, досвідом?

# 4 Вирішіть питання з фінансуванням.

Де взяти гроші на бізнес? Це одне з найскрутніших питань для переважної більшості підприємців-початківців. Але він не є абсолютно нерозв’язним завданням – як показує історія бізнесу, пролазливі й наполегливі бізнесмени вишукували способи організувати свій бізнес.

# 5 Протестуйте свою бізнес-ідею!

Щоб ефективно організувати свій бізнес, важливо бути впевненим у затребуваності вашої бізнес-концепції. Чи будуть люди купувати у вас те, що ви збираєтеся пропонувати?

Спробуйте з’ясувати це ще до того, як ви зареєструєте ФОП. Прозондуйте ґрунт, поспілкуйтеся з потенційними споживачами, з’ясуйте їхнє ставлення до передбачуваних цін.

Таким чином, перш ніж організувати свій бізнес, важливо заздалегідь обміркувати такі моменти, як наявність затребуваною бізнес-ідеї, грошей для її реалізації та зв’язків.

Статтю підготував Андрій Щебітченко, спеціаліст Центру  працевлаштування та бізнесу та проекту «Зміцнення соціальної згуртованості» у Карітас Маріуполь.

Поділитися:


Scroll Up