Робота з дому. Як зробити так, щоб робота не захопила ваше особисте життя | Кар`єра для нового життя

Робота з дому. Як зробити так, щоб робота не захопила ваше особисте життя

Робота з дому може бути прекрасною. Але коли дім – це одночасно й офіс, поділ робочого і особистого життя може стати важким. А без цього поділу робота легко почне поширюватися по всьому дому і вторгатися в іншу частину вашого життя, виключаючи можливість перемикатися на інші дійсно важливі справи (наприклад, сім’я, друзі, хобі та життя в цілому).

«Я працюю з дому майже чотири роки, і хоча я не стала б нічого міняти, знайти баланс між виконанням роботи і присвятою достатньої кількості часу та енергії особистому життю було непросто. У битві між роботою і сімейним життям робота багато разів перемагала. Але я доклала багато зусиль, щоб знайти баланс, і сьогодні рада повідомити, що хоч поділ цих двох речей все ще може бути складним завданням, це безперечно можливо!» (Діна де Бара – письменниця-фрилансерка, живе в Портленді, штат Орегон)

Чому так важливо розділяти робоче і домашнє життя

Перш ніж ми поговоримо про те, як уберегти ваше особисте життя від посягання, коли ви працюєте з дому, давайте розберемося, чому саме це так важливо.

Це допомагає уникнути вигоряння

«Люди не можуть працювати цілодобово. У них повинні бути інші справи в їх житті», – каже Кім Перкінс, організаційний психолог і головний науковий співробітник консалтингової фірми NOBL із питань праці й культури.

За словами Перкінс, такий безперервний стан роботи може викликати безліч негативних наслідків, включаючи проблеми зі сном, проблеми у взаєминах і вигорання.

Відмова від роботи може дати вашому розуму й тілу час, необхідний для відпочинку й відновлення, і допоможе приділити іншим областям життя (наприклад, сну) увагу, якого вони заслуговують. А коли ви повернетеся до роботи, у вас буде достатньо сил та енергії для досягнення цілей.

Це дозволяє вам розслабитися

Ваш дім повинен бути місцем для відпочинку, але для людей, які працюють з дому, це може бути не так.

Якщо скрізь і все вдома нагадує про роботу, ви будете відчувати, що потрібно працювати весь час, і не зможете отримати необхідні відпочинок і розслаблення. Наприклад, робота в ліжку може здатися комфортною, але, якщо ви почнете асоціювати ліжко з роботою, мозку буде важче розслабитися й заснути, коли прийде час для сну.

Чіткий поділ між роботою та особистим життям, як фізично, так і психологічно, допоможе переключитись і розслабитися в кінці робочого дня.

Це добре для людей у ​​вашому житті

Якщо у вас немає сім’ї і ви живете один / одна, то людина, на яку найбільше вплине дисбаланс між роботою та особистим життям, – це ви. Якщо у вас є сім’я, все стає набагато складніше.

Ви повинні мати можливість відключитися та приділити близьким час і увагу, яку вони заслуговують; в іншому випадку ваша робота може серйозно негативно вплинути на відносини.

Багато людей, які працюють з дому, постійно перевіряють свій телефон (= працюють), що змушує партнера (або сім’ю) відчути, що їх менше слухають і цінують.

Поради, щоб робота не заважала особистому життю

Очевидно, що робоче життя не повинно зазіхати на вашу особисту життя, якщо ви хочете почуватися щасливим, здоровим і врівноваженим. Але як саме це зробити? Ось декілька порад від людей, у яких це спрацювало.

Робочі синхронні графіки

Коли ви працюєте з дому – і робите це цілодобово – може здаватися, що ви і ваша сім’я як дві паралельні лінії, які ніколи не зійдуться. Як з цим боротися? Введіть синхронні графіки.

«Я працюю над своїм бізнесом, поки чоловік на роботі. Це дає мені 10 годин на те, щоб займатися своєю справою, – говорить Анна Кет Непіра, засновниця Boss Girl Launch Pad. – Мені потрібно припинити роботу, коли він повернеться додому, щоб ми могли разом провести час за вечерею».

Якщо ви живете з партнером або дітьми, важливіше проводити з ними певний час. Планування синхронних завдань (наприклад, виконання роботи, поки ваші діти знаходяться в школі, або в ті ж години, коли ваш чоловік (дружина) або друга половинка знаходиться на роботі) дозволить вам виконати роботу, але у вас залишиться час для спілкування з членами вашої родини, коли вони повернуться додому.

«Такий світогляд показує вашому чоловікові / ге [або членам сім’ї], що ви дбаєте про них, – говорить Перкінс, – і робите своїм пріоритетом проводити час разом, не відволікаючись. Просто майте на увазі, що синхронний розклад працює тільки в тому випадку, якщо ви зосереджуєтеся на роботі тільки в робочий час, і готові завершити, коли він закінчиться».

Тверда точка зупинки

Коли працюєте з дому, можна легко втратити відлік часу. І коли, нарешті, робите перепочинок і дивитеся на годинник, виявляється, що ви працювали набагато довше, ніж планували. Так легко сказати собі «ще п’ять хвилин» або «ще один електронний лист». Але робота без зупинки може вивести ваше тіло з ладу.

Установка твердої точки зупинки кожного дня – і її дотримання – може допомогти вам тримати свою роботу під контролем (та утримувати її від посягання на те, що ви хочете і що потрібно зробити після роботи). Наприклад, установіть точку зупинки о 17:00.

Якщо відчуєте спокусу працювати у вечірній час, то нагадайте собі, що особисте життя зрештою приносить користь. І потрібно вести життя поза роботою, тому що саме звідти надходить натхнення, і це в результаті дозволить бути ефективним у вашому робочому житті.

Тригер для завершення робочого дня (і початку особистого часу)

Тригери (або сигнали) можуть бути потужним способом формування нових звичок. Наявність розпорядку, який ви виконуєте кожного дня, коли закінчуєте роботу, відправить сигнал вашому тілу й мозку, що робота офіційно закінчена – і час рухатися далі й насолоджуватися своїм особистим часом.

«У кінці дня я складаю список справ на завтра, перш ніж вимкнути комп’ютер і вийти з кімнати, – каже Меган Вінклер, власниця Limelight Visibility Marketing. – Для мене це віртуальний еквівалент поділу, який дає поїздка додому».

У кінці дня можете вийти на прогулянку з собакою, навести лад у кімнаті або записати завдання в список справ на наступний день – усе, що ви робите в якості звички, щоб припинилася робота й почалося особисте життя, залежить тільки від вас.

Офіс зачинено!

У прямому й переносному сенсі зачиніть двері на роботу й «рушайте додому», щоб ви могли займатися особистими справами, проводити час із сім’єю або просто розслабитися, не відчуваючи тяжіння офісу.

Якщо ви використовуєте виділену кімнату як домашній офіс, вийдіть у кінці робочого дня і залиште все своє робоче обладнання, наприклад ноутбук і робочий телефон, позаду.

Якщо у вас немає закритого робочого місця, не хвилюйтеся! Ви можете створити фізичний поділ за допомогою добре розташованої книжкової полиці чи інших меблів. І якщо це теж не варіант, просто приберіть з очей свою поточну роботу, щоб вас не тягнуло до неї.

Багато людей залишають свою роботу на видноті, що ускладнює відключення. Прибравши все пов’язане з роботою зі столу і з поля зору (наприклад, поклавши ноутбук і всі папери в ящик столу), ви можете створити візуальне і психологічне відчуття поділу, навіть якщо ви фізично не можете закрити своє робоче місце від решти вашого дому.

Призначте час без екрану

Одна з найбільших проблем у розділі праці та дому – це постійний екранний час. Якщо ви часто заглядаєте у свій ноутбук, планшет або телефон (або навіть поряд знаходитеся!), то доведеться боротися з бажанням, наприклад, перевірити свою електронну пошту в неробочий час.

Ця звичка може напружувати близьких; адже з вами ніхто не захоче вести розмову, поки ви бездумно переглядаєте додаток Gmail.

Тому наявність установленого часу, коли телефони, ноутбуки, планшети й екрани телевізорів заборонені, дозволяє повністю відключитися від роботи й цифрового життя – і повністю зануритися в реальне. Можна також запланувати хоча б кілька субот на місяць без екрану.

Коли ви працюєте з дому, дуже легко бути налаштованим на роботу 24/7. Але пам’ятайте, що ваш дім – це в першу чергу ваш дім, а в другу – офіс. І якщо ви хочете досягти балансу між роботою та особистим життям, якого ви заслуговуєте, вам потрібно ставитися до цього саме так.

Створено на основі матеріалу

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.

Scroll Up