Як поставити соціальне підприємництво на карантинні рейки і не боятися нових викликів? | Кар`єра для нового життя

Як поставити соціальне підприємництво на карантинні рейки і не боятися нових викликів?

Таким важливим питанням задавались учасники дискусії «Успішні практики соціального підприємництва в умовах COVID-19», організованої міжнародним проєктом ЄС «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою “знизу”».

У кожного соціального підприємця є різні етапи розвитку й можливості, наразі ж для всіх — це час долання кризових викликів. Кожна справа відмінна за бізнес-моделлю й напрямком діяльності, але кроки були вусіх схожі: відмовилися від зайвого й неактуального, відкрилися новому, експериментували, ухвалювали складні рішення.

Що кажуть, власне, самі підприємці, завдяки чому можна втримати діяльність під час карантину, або навіть посилити свою справу:

  • Зосередьтеся на виробництві товарів і послуг, на які наразі є попит.
    Карантин дає змогу вийти за межі звичних напрямків і форм. Якщо ви виробляєте трав’яні чаї — запропонуйте ті, що стимулюють імунітет. Якщо у вас кондитерська — готуйте зручні десерти togo. Якщо музей — проводьте віртуальні квести. Якщо магазин екотоварів — розширте асортимент натурального мила, яке не пересушує шкіру.
  • Дбайте про команду. Вона — найдорожче, що є в соціального підприємства. Знайти людей із потрібними компетенціями й цінностями, навчити їх, мотивувати, об’єднати — це велика інвестиція вашого часу й інших ресурсів. Зберегти команду значно вигідніше, ніж розпустити, а потім збирати нову. Дайте кожній людині відчути себе потрібною і важливою в нових умовах. Створіть відчуття причетності до успіху всієї справи: щоб про соціальний бізнес кожна і кожен дбали, як про власну справу. Подбайте про їхню безпеку, психологічний комфорт. Дізнайтеся про їхні нові потреби, реалістично перегляньте робочі графіки й необхідність офлайн-присутності. Запевніть, що звільнення персоналу для вас — крайній захід, і щоб цього не допустити, кожен повинен попрацювати на спільну мету.
  • Наповнюйте фінансову подушку безпеки, яка покриватиме необхідні видатки (платня, оренда тощо) щонайменше три місяці простою. Це запорука спокою і сталого розвитку. За три місяці ви зможете поекспериментувати, ухвалити виважені рішення, а не кидатися на першу-ліпшу ідею чи піддаватися паніці.
  • Будьте відкриті до нових інструментів: бартер замість прямих закупівель чи орендної плати, онлайн-продажі, колаборації, програми лояльності, електронний документообіг і системи управління задачами (Asana, Trello, Worksection, Microsoft ToDo). Ми плаваємо в морі можливостей, які не використовуємо просто за інерцією, тому що звикли йти у певному фарватері. У кризах і турбулентності як риби у воді почуваються ті, хто тримає баланс сили і гнучкості.
  • Реєструйтесь і працюйте офіційно. Це викликає довіру, відкриває двері багатьох можливостей співпраці і допомоги: кредити, інвестиції, гранти, великі замовлення, безкоштовне програмне забезпечення і технічна підтримка.

І в комунікації варто говорити у форматі «є проблема — ось так ми її вирішуємо». Люди більше схильні вірити людям, а не компаніям. Тож якщо немає бюджету на розвиток бренду підприємства, інвестуйте в особистий бренд і ставайте амбасадором своєї компанії. Від імені компанії теж краще говорити в образі героїв, лідерів думок. Це стосується і соцмереж: нехай про вашу справу говорять люди, на яких можна підписатися, яких можна коментувати. Соціальну цінність актуалізуйте через історії із сенсом.

За інформацією EUProstir

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.

Scroll Up