Давати роботу й будувати соціальні зв’язки. Інклюзивний бізнес для соціально вразливих груп людей | Кар`єра для нового життя

Давати роботу й будувати соціальні зв’язки. Інклюзивний бізнес для соціально вразливих груп людей

В Українській соціальній академії триває місяць інклюзії, упродовж якого ми розповідаємо про успішні кейси інклюзивних соціальних підприємств. 

Сам термін «інклюзія» увійшов у широкий вжиток в Україні відносно нещодавно і зараз використовується переважно, коли мова йде про людей з інвалідністю. Однак у світовій практиці, говорячи про «інклюзивний підхід», мають на увазі чимало соціально вразливих груп: людей з інвалідністю, літніх людей, мігрантів та ін.

Ці групи людей в Україні стикаються з низкою бар’єрів — від суспільних упереджень до труднощів із працевлаштуванням. Чудовий спосіб їх вирішення — соціальне підприємництво, яке дає можливість стабільно заробляти та вирішувати при цьому соціальну проблему.

Цього разу ми вибрали найцікавіші українські кейси інклюзивних підприємств, які дають роботу представникам вразливих груп та допомагають їм відновити соціальні зв’язки.

Happy Ecowood

Соціальний стартап HappyEcoWood працевлаштовує людей, раніше залежних від алкоголю та наркотиків — адже цій категорії людей важко знайти роботу. Його засновники — випускники Українскої соціальної академії Юлія Дремлюга та  Вадим Москаленко. Підприємство виготовляє дитячі майданчики та передає кожен п’ятий із них багатодітним сім’ям.

«Дітям у нашій країні не вистачає любові й турботи. А дорослі часто втрачають сенс свого життя — багато людей, у минулому залежних, довго шукають роботу», — коментує свою ідею Вадим.

Під час навчання в Українській соціальній академії HappyEcoWood розробили комунікаційну стратегію. А ще за порадою ментора взяли участь у проекті «1+1».

«Але найбільше, що дала нам академія, — це можливість перебувати в колі однодумців. Цікаво було дізнатися історії інших проєктів — це допомагає отримати натхнення для подальшої роботи», — розповідає Юлія Дремлюга.

Кафе «Витанія»

Кафе «Витанія» засноване Благодійним фондом «Карітас» і працює в Дрогобичі. У меню — перші й другі страви, піца, напої та солодкі смаколики. Кафе користується великою популярністю серед містян, адже там пропонують домашні страви за найдемократичнішими цінами в Дрогобичі.

Серед працівників кафе є люди з інвалідністю. А виручені з продажу страв кошти йдуть допомогу бідним, сиротам, людям з інвалідністю. Так, кожного місяця сюди приходять 15 – 20 малозабезпечених і безпритульних людей. Вони можуть безкоштовно поїсти в кафе або ж узяти їжу із собою. Також тут кілька разів на рік організовуються обіди для декількох десятків людей водночас.

У кафе регулярно збираються люди похилого віку, безпритульні, самотні, знедолені. Це дозволяє не лише надати разову допомогу потребуючій людині, а допомогти їй почати спілкуватися та взаємодіяти з іншими людьми, дізнаватися про способи вирішення своїх проблем та самій допомагати іншим.

«Наше завдання — створити умови для того, щоб люди самі покращували своє життя, роблячи те, що в їхніх силах. А ми маємо допомогти їм у цьому», — розповідає  директор Карітасу Самбірсько-Дрогобицької Єпархії о. Ігор Козанкевич.

«Емаус-Оселя»

«Емаус-Оселя» – це громадська організація, яка знаходиться в селі Винник Львівської області й допомагає безпритульним, бідним і людям, які в минулому мали залежності. Адже через утрачені родинні та соціальні зв’язки їм важко інтегруватись у суспільство.

При організації працює благодійна крамничка, у якій можна придбати вживані меблі, одяг, посуд, предмети побуту й інші речі, які віддають для благодійних цілей мешканці Львова та села Винник.

Кошти, виручені від продажу цих речей, ідуть на допомогу 25 бездомним людям, які живуть і працюють у спільноті, 100 бездомним, які кожного тижня отримують гарячі обіди, 30 – 40 особам, які щодня отримують санітарно-гігієнічні послуги, та 400 людям, для яких організовують Різдвяні вечері й Великодні сніданки.

Із часом крамниця «Емаус-Оселя» стала чимось більшим, ніж місцем, де люди купляють уживані речі. Крамничку «Емаус» позиціонують як культурний осередок, де можна з користю та приємністю провести час. Тут гуртується коло друзів «Оселі», проводяться вечірні перегляди кінофільмів, майстер-класи, концерти та літературно-мистецькі зустрічі.

Місяць інклюзії в Українській соціальній академії триває — найближчим часом ми поділимося найцікавішими кейсами соціальних підприємств, які допомагають бійцям АТО та внутрішньо переміщеним особам. Тож слідкуйте за новинами на нашій сторінці у Фейсбуці!

 

Переклад та редагування — Юлія Заверуха

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.

Scroll Up