Трудова експлуатація: історія Романа

Трудова експлуатація: історія Романа

У родині Романа з двумя дітьми бракувало грошей і квартира була замала. Тому вирішили, що Роману слід поїхати на заробітки, щоб заробити грошей і купити нову квартиру

Романові 45 років, колись він жив у Тернополі. Одного разу він познайомився з жінкою, яка мала двох дітей, і вони почали жити разом, не реєструючи шлюб. Так тривало 3 роки. Роман працював у майстерні з ремонту побутової техніки. У родині бракувало грошей, квартира була замала, а все-таки двоє дітей. Тому вирішили, що Роману слід поїхати на заробітки, щоб заробити грошей та додати їх до суми, яку планувалося виручити від продажу квартири, і купити нову квартиру з доплатою.

Чоловік звернувся до знайомого, який виїхав на ПМП до Москви. Той запропонував йому роботу такого ж  профілю – ремонт комп’ютерної техніки в Москві з оплатою $1600 в місяць.

Роман зібрався й поїхав, залишивши дружині довіреність на дії, пов’язані з купівлею-продажем квартири. У Москві його зустрів знайомий і повіз до підпільного цеху з ремонту цифрової техніки – там він і почав працювати. Власник забрав паспорт, нібито для реєстрації.

Жив Роман у старенькому гуртожитку неподалік. Роботи було вдосталь, але Роман – хороший фахівець, тому справлявся. За перший місяць отримав, як і домовлялися, $1600.  Він втішався, що швидко заробить гроші, адже дружина повідомила, що знайшла декілька вигідних варіантів. Тому отримані кошти він одразу переслав їй.

Чоловік продовжував працювати: виконував за день по 10-12 замовлень, кожне з яких коштувало приблизно $100. Але за другий місяць йому заплатили  лише $200, та ще й $100 зняли за проживання в гуртожитку,  хоча домовлялися про безкоштовне житло.

Роман вирішив залишатися в майстерні, щоб не платити за гуртожиток. Коли чоловік питався, чому йому не виплачують усю суму, власник знаходив виправдання та годував обіцянками

Він продовжував працювати, чекаючи на виплату коштів. Час від часу чоловік звертався до роботодавця з приводу зарплати, але йому казали чекати й давали по  100 – 200 рублів (30 – 40 $), чого вистачало лише на те, щоб скромно харчуватися кілька днів. Ставлення до нього поступово ставало гіршим.

У цей час почався конфлікт на Сході України. До Романа почали ставитися вороже: протягом півроку платили так, що чоловік залишався спати на стільцях у майстерні, а грошей не вистачало навіть на їжу. Він нікуди не виходив, бо не мав паспорта та грошей. Коли йому терпець увірвався і він укотре завів мову про оплату, йому пригрозили розправою, але й документи кинули, мов собаці, не давши ні копійки.

Загалом на підпільному підприємстві чоловік пропрацював 6 місяців, отримавши платню лише за 1 місяць.

Більше місяця він практично бомжував у Москві на вокзалі, бо не мав грошей на дорогу додому, підносив сумки, вантажі. Додому телефонував, але ніхто не відповідав, друзі теж відмовилися допомогти. Одного разу жінка з соціального притулку змилостивилася над ним і купила йому квиток до України.

Але те, що чекало Романа тут, у рідному місті, збило його з ніг

У квартирі змінено замки, дружини вже давно нема, а його квартира належить іншому власнику. Друзі співчували, але допомогти не могли. Тому він залишився на вулиці – на вокзалі Тернополя. Якось він зустрів священика, який порадив звернутися в спільноту бездомних «Оселя» у Львові.

Чоловік дістався Львова, але там не було місця, і його скерували до Дрогобича.

Завдяки підтримці працівників благодійного фонду Карітас чоловікові надали  житло в спільноті «Наша хата», де він живе й зараз. Роман  отримав первинну психологічну, юридичну, а також соціальну допомогу. Наш герой розповів свою «заробітчанську історію» та оформив статус особи, що постраждала від торгівлі людьми (трудова експлуатація), а також матеріальну допомогу.

Свідченнями своїх поневірянь Роман поділився в передачі «Секретні матеріали» на каналі 1+1. Каже, для того, щоб інші не потрапляли в такі ситуації, заробляли у своїй країні.


Якщо ви чи ваші близькі потрапили в ситуацію торгівлі людьми або ви хочете дізнатися більше про те, як уникнути подібної ситуації, звертайтеся в наші Центри протидії торгівлі людьми.

Поділитися:


Scroll Up