Трудова експлуатація: історія Оксани | Захист при працевлаштуванні

Трудова експлуатація: історія Оксани

Оксані 32 роки і після розлучення вона із сином проживала в одній квартирі з колишнім чоловіком, тому що йти їй було нікуди.

Колишній чоловік уживав алкоголь, Оксана кожного дня піддавалася домашньому насильству.

У січні 2016 один із знайомих розповів їй, що якась Ірина через погіршення здоров’я повернулася з Росії із заробітків і шукає собі заміну, тобто того, хто зміг би працювати там замість неї. Оксана вирішила, що це її шанс позбутися побоїв, заробити гроші й піти від чоловіка. На час своєї відсутності вона лишила дитину матері.

У телефонній розмові Ірина, яка шукала собі заміну, сказала Оксані, що та буде працювати в будинку забезпечених людей. Запевнила, що проживання, харчування та медичне обслуговування там безкоштовні, заробітна плата 1000 $. Розповіла, що в обов’язки Оксани буде входити нагляд за дітьми. Поцікавилася, чи немає в Оксани подруги, з якою вони змогли б працювати разом, тому що роботодавці шукають ще одну жінку для догляду за дітьми, бо їх троє.

У лютому Оксана з подругою прибули до Москви.

На вокзалі їх зустрів чоловік, Дмитро. Він привіз їх до Підмосков’я, на обгороджену територію, де знаходилися два особняки, в один з яких провели жінок. У них попросили паспорти й наказали чекати людину, яка введе їх у курс майбутньої роботи. За годину до кімнати увійшов чоловік у формі поліцейського, показав документи й сказав, що господар будинку, Дмитро, написав на них заяву про те, що дівчата вкрали в нього гроші й золото.

Оксана з подругою не розуміли, що відбувається. Дмитро сказав, що вони залишаться тут, будуть прибирати в будинках і на подвір’ї, а також доглядати за його старими батьками. Платити він їм не буде, бо вони продані йому Ірою, і тепер мають відпрацьовувати борг. Коли дівчата відмовилися, їх побили, зачинили на два дні в підвалі та сказали, що якщо вони не погодяться, то будуть відпрацьовувати цей борг у приватному нічному клубі. Дівчатам нічого не залишалося, як погодитися й шукати можливість утекти.

Оксана з подругою працювали по 18 годин на день, але можливості втекти в них не було: всюди відеокамери, територія охороняється собаками й трьома охоронцями.

На ділянці також працював українець (його звали Петром). Можливості приватної розмови з ним не було, тому дівчата передали йому записку з проханням допомогти втекти. Через два місяці чоловік написав їм записку з планом утечі, у якій було намальовано місцезнаходження зробленого ним підкопу. Вночі ліхтариком він подав їм сигнал, дівчата вилізли через маленьке віконечко в туалеті, дісталися до вказаного місця, де їх чекав Петро, ​​і всі троє покинули місце їх ув’язнення. Автостопом дісталися до Москви. Там дівчатам довелося ще два тижні працювати посудомийками в одному з кафе на вокзалі, щоб заробити собі на квиток до Одеси.

Оксану перенаправила до Карітасу громадська організація, куди звернулася потерпіла. У проекті вона отримує психологічну допомогу, якої дуже потребує, а також матеріальну підтримку.


Якщо ви чи ваші близькі потрапили в ситуацію торгівлі людьми або ви хочете дізнатися більше про те, як уникнути подібної ситуації, звертайтеся в наші Центри протидії торгівлі людьми.

 

Поділитися:


Scroll Up