Трудова експлуатація: історія Катерини | Кар`єра для нового життя

Трудова експлуатація: історія Катерини

Катерина живе в Харківській області з двома неповнолітніми дітьми. Близьке оточення жінки – мама, брат і племінник. Роботу шукала, аби вижити…

Закінчивши школу, Катерина невдовзі завагітніла й вийшла заміж за місцевого хлопця. Чоловік покинув її, коли вона була вагітна вдруге. Якийсь час він допомагав дітям, та нині участі в їхньому вихованні не бере.

У ситуацію торгівлі людьми жінка потрапила у віці 32 роки разом із рідним братом, якому було 24 роки. На той час уся родина жила в Херсонській області. Так склалося, що вербувальником стала мати. Роботу для її дітей запропонувала кума, подруга якої займається сільським господарством за містом, пообіцяла добрий заробіток, гарні умови проживання. Письмового договору не було через довірливі стосунки.

Коли Катерина з братом прибули до місця призначення, в них забрали документи та поселили у велику кімнату з дуже поганими умовами проживання, будинок був обнесений колючим дротом і зачинений. На той час там працювало близько 18 людей. Вони обробляли поля. Катерина працювала різноробочою, виконувала всю надану роботу.

Коли хтось на ділянці хворів, медичних послуг йому не надавали. Найбільше, на що могли розраховувати хворі, – це таблетки від головного болю.

Щоб контролювати людей, застосовувалось психологічне насильство – погрози їм та їхнім рідним. Постраждалі були позбавлені свободи переміщення. У такому становищі Катерина перебувала 6 місяців. Крім цих утисків, були якісь постійні утримання із заробітної плати, боргова залежність, через що люди майже нічого не заробили.

Катерині вдалося звільнитися, змінити місце проживання та отримати допомогу від державних організацій та Карітасу.

На даний час жінка шукає роботу, обидві дитини навчаються в школі, у вихованні жінці допомагає мати, доглядає за ними. Місцеві соціальні служби також допомагають Катерині в пошуку роботи, періодично надають одяг.

«Катерина з братом повинні були попросити договір або хоча б розписку про умови праці, проживання, оплату, страхування здоров’я.

Наступна помилка була в тому, що вони віддали свої паспорти й телефони незнайомим людям. Зрозумівши ситуацію, у якій опинились, вони повинні були зателефонувати до поліції й до рідних і розповісти, що з ними коїться.

Також перед тим, як поїхати на роботу, Катерина мала розповісти рідним та близьким людям, куди їде, і домовитися про те, щоб вони почали її розшукувати, якщо вона не вийде на зв’язок протягом певного проміжку часу», – коментує координатор Проекту протидії торгівлі людьми Ігор Тридуб.


Якщо ви чи ваші близькі потрапили в ситуацію торгівлі людьми або ви хочете дізнатися більше про те, як уникнути подібної ситуації, звертайтеся в наші Центри протидії торгівлі людьми.

Поділитися:


Scroll Up