Безпечне працевлаштування за кордоном. Перевірка ліцензії | Кар`єра для нового життя

Безпечне працевлаштування за кордоном. Перевірка ліцензії

Поради Ігоря Тридуба – координатора проекту Карітасу Харкова «Консультаційний центр для людей, що потерпіли від торгівлі людьми».


Ми з вами пам’ятаємо, що здійснювати посередницьку діяльність з працевлаштування за кордоном мають право тільки ті фірми, у яких є ліцензія Міністерства соціальної політики України.

Ви можете самостійно перевірити наявність та зміст ліцензії у фірми-посередника. Для цього слід виконати кілька дій.

1. По-перше, вам потрібно зайти на сайт Міністерства соціальної політики України. Він знаходиться за адресою: www.msp.gov.ua.
2. На сайті вгорі знайдіть пункт меню «Організаціям» та перейдіть за цим посиланням. На новій сторінці вам потрібен блок ЛІЦЕНЗУВАННЯ, натисніть на нього й далі оберіть блок ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЗА КОРДОНОМ.
3. Після цього вам потрібно натиснути на посилання «Перелік суб`єктів, які мають ліцензію з посередництва в працевлаштуванні за кордоном». Тим самим ви завантажите на свій комп’ютер файл формату Excel. Цей файл містить перелік фірм-посередників, і він періодично оновлюється.
4. Відкрийте його.
5. Для того, щоб знайти певну фірму, натисніть Ctrl+F, після цього з’явиться пошукове поле, в яке ви вносите номер ліцензії. Натисніть Enter.
6. Якщо інформація за цим номером ліцензіі існує, тоді знайдену фірму буде виділено в таблиці.
7. Після того, як ви знайшли потрібну вам фірму, ви можете перевірити інформацію про неї, а саме:

  • назву суб’єкта господарської діяльності;
  • місцезнаходження юридичне;
  • місце провадження діяльності фактичне;
  • термін дії ліцензії «з» та «до»;
  • країни працевлаштування;
  • спеціалізація.

Після того, як ви отримали необхідну інформацію, ви можете робити висновки про надійність фірми-посередника.

Наприклад, якщо представник фірми приймає вас за адресою, яка не вказана в даному документі, або термін дії ліцензії вже закінчився, або пропонує вакансію в країні, яка не вказана в ліцензії, та на посаду, відсутню у вищезазначеному документі, – скоріш за все, це шахраї. Та будь-які їхні пояснення та відмовки повинні вас насторожити.

У цьому випадку краще проконсультуйтеся з фахівцем або шукайте іншу фірму-посередника, яка працює повністю легально та прозоро.

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.

Scroll Up