Поганий роботодавець? Так, знайомо | Кар`єра для нового життя

Поганий роботодавець? Так, знайомо

Незважаючи на кадровий голод на ринку праці в Україні, роботодавці особливо не поспішають відкриватися та йти назустріч своїм кандидатам. Лише поодинокі компанії насправді усвідомлюють усю глибину проблеми та готові навчати, ділитися досвідом із потенційними співробітниками заради їх залучення у свої команди.

Більшість компаній продовжують втілювати в життя принцип «робота більше потрібна співробітнику, ніж співробітник компанії». Саме тому важливо розуміти основні індикатори недоброчесного роботодавця та вміти відразу виявляти роботодавців, які вам не підійдуть. Перелік таких індикаторів для вас підготувала команда karas agency.

1. Компанія довго надає фідбеки (або не інформує про терміни рішень)

Якщо при пошуку роботи ви стикаєтесь із тим, що роботодавець ігнорує вас або вам доводиться «власноруч» витягувати будь-які рішення із компанії  – ходіть далі. Тут може бути безліч речей: від «компанія сама не розуміє профілю свого кандидата» до «хибних цінностей, що плекаються корпоративною культурою». Вам не варто витрачати свій дорогоцінний час на взаємодію з таким роботодавцем.

2. Компанія не дає альтернатив вибору часу співбесід

Інколи трапляється, що роботодавець на співбесіді виставляє жорсткі межі щодо дати та часу проведення інтерв’ю. Якщо це відбувається, будьте певними, що ця відсутність гнучкості з великою ймовірністю переслідуватиме вас і в компанії під час робочого процесу. Жорсткі межі в будь-яких проявах не даватимуть вам можливості спокійно працювати.

3. Виникнення елементів неповаги

Якщо на вашому шляху в компанію під час комунікації на будь-якому з етапів ви відчуваєте дискомфорт із приводу негідного ставлення до себе – сміливо закривайте двері з іншого боку або припиняйте комунікацію. Якщо компанія на етапі «продажу» вакансії вам як клієнту демонструє свою зверхність чи будь-які інші прояви неповаги, вам немає що там робити.

4. HR чи рекрутер відмовляється давати відповіді на всі ваші запитання під час телефонної бесіди

Такого типу реакції інколи трапляються збоку роботодавців. Наші минулорічні дослідження (проходження співбесід протягом 6 місяців у різних компаніях) чітко продемонстрували: якщо вас будь-якими шляхами намагаються затягнути на співбесіду під приводом «ми ці питання обговорюємо на співбесіді» – можете дякувати рекрутеру за приділений час та прощатися. Компанія розуміє, що є інформація, яка відлякує кандидатів відразу та простіше буде переконувати віч-на-віч «на своїй території».

5. До вашого приходу не готові

Ви прийшли у свій перший робочий день на своє робоче місце, але воно не готове до вашого приходу: там залишилися речі колишнього співробітника, ПК під паролем попереднього користувача – такий маневр може сказати дуже багато. Компанія ще не придумала, чим вам займатися; у компанії так побудована корпоративна культура – ніхто не турбується про інших та не допомагає іншим; компанія проводить дивні тести, які їй нічого не дадуть тощо. Все просто – затримуватися не рекомендуємо. Імовірно, надалі все буде відбуватися в подібному хаосі.

Сподіваємося, дані поради допоможуть вам, наші милі читачі, уникнути роботодавців, які недостойні вас.

P. S. Не ходіть на групові інтерв’ю та не беріть участь у стрес-тестах – ви людина, ви особистість. Ніхто не має права ставити на вас свої незрозумілі експерименти.

Нехай вам щастить!

Приєднуйтесь! Розвивайтеся! Змінюйтесь!

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.

Scroll Up