Інтерв’ю з підприємницями. Олена Чеховська - Кар`єра для нового життя

Інтерв’ю з підприємницями. Олена Чеховська

Соціальний портал “Кар’єра для нового життя” в якості інформаційного партнера ГО “Сучасна жінка” публікує інтерв’ю з учасницями тренінгових програм Центру розвитку малого й середнього бізнесу.

Від педагогіки до управління туристичною агенцією – легко! Свою історію розповідає Олена Чеховська, випускниця Тренінгових програм з розвитку бізнесу “Бізнес в ЄС” і “Бізнес у турбулентні часи”, які проходили у 2019-2020 роках. Олена – власниця туристичної агенції “Я так хочу!”, що спеціалізується на медичному туризмі та пропонує авторські тури.

Тренінгові програми з розвитку бізнесу, “Бізнес в ЄС” та “Бізнес у турбулентні часи” проведено Центром розвитку малого і середнього бізнесу Проєкту “Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді”, який фінансується Європейським Союзом. Роботу Центру розвитку малого і середнього бізнесу координує ХГНО “Сучасна жінка”.

Розкажіть, будь ласка, з чого Ви розпочинали власну справу (як обрали вид діяльності, якими були перші кроки, з ким разом будували бізнес-модель і налагоджували процеси, у якому місті)

За фахом я педагогиня. Після закінчення університету деякий час була домогосподаркою, аж поки чоловік не попросив мене допомогти йому на роботі, в той час він зробив перші кроки у приватному стоматологічному бізнесі. Так, 18 років тому я потрапила до стоматології.

Як розвивався Ваш бізнес? (які перепони виникали на Вашому шляху, як Ви їх додали, які помилки було зроблено і який новий досвід Ви отримали завдяки ним)

Бізнес розвивався досить передбачувано і крок за кроком ми з невеликого кабінету на території заводу виросли до медичного центру, який надає всі види стоматологічних послуг. Перепон було багато, але нездоланною, на жаль, виявилась лише одне особисте непорозуміння.

Назвіть, будь ласка, 3(5) головних правила (принципа) ведення Вашого бізнесу.

Головні принципи роботи: відповідальність, чесність, наполегливість.

Як на Вашу думку, чи спостерігається тиск на жінок, які займаються власною справою, з боку суспільства, знайомих та/чи близьких людей? Наскільки Вам вдається поєднувати підприємництво та особисте життя? 

Щодо тиску на жінок, так, звісно він є. Я зіткнулась з ним всередині колективу, коли долала стереотип “дружина боса”: колектив не сприймав мене як директорку. Навіть довелось попрощатись з деякими співробітниками. Багато також було зауважень: «Ти ж мати і дружина, сиди вдома, піклуйся про сім’ю». Жінкам важче довести свою важливість, але ж нас не здолати! Також мені пощастило, що на керівних посадах партнерів були жінки.

Я мати трьох неймовірних дітей (21, 16 і 5 років). Жоден з них не відчуває себе обділеним, тому що мама-підприємиця.

Тут величезне “дякую” і низький уклін моїм батькам, які дуже допомагають.

Яким чином Ви відновляєте сили задля нових цілей і досягнень?

Щодо відновлення сил, все дуже просто: час проведений з дітьми та друзями,  подорожі, навчання.

Які знання і навички, на Вашу думку, є найбільш важливими для підприємиць? 

Найважливішим для підприємиці, на мою думку, є віра в себе.

Чим була корисною для Вас участь у Тренінговій програмі з розвитку бізнесу / Тренінговій програмі «Бізнес в ЄС»? Які відбулись зміни у Вашому бізнесі та особисті зміни після завершення Тренінгової програми? 

Участь у тренінгах була для мене не тільки мегакорисною, я потрапила до першого тренінгу у один з найважчих періодів мого життя, тож завдяки цим заходам (окрема подяка Наталії Нагаївській за спонукання та підтримку), я не тільки отримала практичні знання та поштовх для бізнесу, а й змогла подолати життєві кризи.

Завдяки тренінгам (спікери яких були суперпрофесійні, інтелігентні та мегакорисною) мені вдалось систематизувати бізнес, виявити слабкі та сильні сторони, виправити помилки та почати рух до експорту, навіть у сфері послуг. Також знайшла друзів та коллабораційних партнерів.

Наразі активно займаюсь туристичним бізнесом. Планую все ж таки привести стоматологію до медичного туризму. Є проект під назвою “Школа посмішки” – дуже хочеться прищепити нашому суспільству культуру “здорової посмішки”. Бо ж успішність людини, її впевненість у собі, починається з красивої і здорової посмішки.

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.