Інтерв’ю з підприємницями. Олександра Руденко - Кар`єра для нового життя

Інтерв’ю з підприємницями. Олександра Руденко

Соціальний портал “Кар’єра для нового життя” в якості інформаційного партнера ГО “Сучасна жінка” публікує інтерв’ю з учасницями тренінгових програм Центру розвитку малого й середнього бізнесу.

Від репетиторства – до започаткування Навчального центру! Історію створення та розвитку власної справи розповідає Олександра Руденко, випускниця першої хвилі Тренінгової програми з розвитку бізнесу, яка відбулась у вересні-жовтні 2018 року. Олександра – засновниця Навчального центру Олександри Руденко, консультантка з навчання, практична психологиня, тренерка, арт-коуч, вчитель-методист, репетиторка і мати трьох дітей.

Тренінгову програму з розвитку бізнесу проведено Центром розвитку малого і середнього бізнесу Проєкту “Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді”, який фінансується Європейським Союзом. Роботу Центру розвитку малого і середнього бізнесу координує ХГНО “Сучасна жінка”.

 

З чого Ви починали свою справу? Як обрали саме цей вид діяльності? 

Більше 20-ти років я викладаю математику. Роблю цю справу з душею і любов’ю, 18 років пропрацювала у державній школі. Вважаю важливим розвиток дитини й навички у спілкуванні, комунікації, мовленні. Усі ці речі можуть бути реалізовані в математиці. Саме тому репетиторською діяльністю паралельно займаюся стільки ж, скільки і викладаю. І в репетиторстві бачила, наскільки такі пріоритети важливі і як їх реалізовувати.

Вашими першими кроками в тому, як Ви почали розвивати свою справу, було репетиторство? 

Я починала в 90-ті роки і ситуація тоді була достатньо важкою, потрібно було якось підтримувати та виховувати власну дитину. Тому й займалась репетиторством. І за цей час  виросла до того рівня, що у 2011-му році вирішила зробити репетиторство дійсно роботою. Усі старання призвели до того, що в 2013-ому році з’явився персональний бренд репетиторки математики Олександри Руденко, потім Клуб репетиторів. З 2013-го року майже 50% репетиторів, які навчалися у Клубі репетиторів, вже відкрили свої центри, курси, школи. Перебуваючи в такому оточенні, я також зростала. Спочатку це був кабінет, приватна практика, зараз вже існує Навчальний центр Олександри Руденко. Я і моя команда продовжуємо зростати, викладаючи математику.

З якими проблемами прийшлося зіштовхнутися на Вашому шляху? Як Ви їх вирішували? Який досвід завдяки ньому Ви змогли для себе отримати? 

Найбільше проблем у мене як у педагогині було пов’язано з прийняттям фінансової сторони питання, тому що у педагогів є таке уявлення, що ми повинні багато працювати, нести розумне, вічне і добре в маси, а отримувати за це гроші не готові. Щоб розпочати підприємницьку діяльність, потрібно всередині себе прийняти рішення про те, що фінанси – це інструмент, це про те, що ти добре працюєш і про те, що люди цінують тебе.

Початок підприємницької діяльності був знаковим моментом, тому що платити податки для підприємиці – це не лише вихід з зони комфорту, а й про соціальну відповідальність. Коли досягаєш певного рівня, починаєш розуміти, що податки це – добре. Платити обов’язково, і якщо ти цього робити не будеш, то ти як підприємець взагалі не існуєш. Ти можеш розповідати про бізнес, про заробітки скільки завгодно і робити щось тихенько на колінці. Але до тих пір, поки ти не будеш платити податки і вести соціально відповідальний бізнес, ти – особа, яка ще не може сказати світові, що є підприємцем.

Назвіть, будь ласка, декілька правил або принципів, якими Ви керуєтеся у веденні своєї справи?

У веденні своєї справи керуюся принципом «роби, що можеш, і хай буде, як буде». Потрібно брати на себе відповідальність. Тому існують принципи, наприклад, якщо щось виходить за межі моєї відповідальності – я не беруся за справу. Це чесно.

Як на Вашу думку, чи спостерігається тиск на жінок, які займаються власною справою, з боку суспільства, знайомих та/або близьких людей? 

Мій колишній чоловік на той момент служив в АТО і я розуміла, що дітей годувати нікому. Просто немає іншої можливості розв’язати матеріальні проблеми, окрім як почати заробляти гроші самій. Прийняте мною рішення про те, що я буду працювати і працювати багато, буду заробляти більше, призвело до того, що мій колишній чоловік залишив нас. Це був один з ключових моментів в ухваленні рішення зайнятися власною справою.

Існує поширена думка про те, що жінка повинна вміти поєднувати кар’єру і сім’ю, а у чоловіків такого вибору немає, чоловік відразу будує кар’єру, адже передбачається, що за його родиною догляне жінка.

Навіть якщо жінка робить кар’єру, все одно сім’я є для неї не є фоном. Тобто, якщо для чоловіка це фон, то для жінки це важливо. У мене троє дітей і за законом я повинна нести відповідальність за них, ростити їх і виховувати. Тому питання про мою підприємницьку діяльність завжди лежало в площині материнських функцій. У моєму світогляді підприємницька діяльність не суперечить особистому життю, вона не суперечить моїм материнським обов’язкам. Для мене кар’єра і сім’я гармонійно поєднуються. Я кожен день намагаюся спілкуватися зі своїми дітьми, робити щось по роботі, бачити кохану людину, радіти простим речам.

Як Ви вважаєте, які знання та навички будуть найбільш важливими для підприємниць? 

Мені дуже подобається робота, яку проводить ХГНО «Сучасна жінка». Це колаборація між жінками. Для жінок первинним є спілкування і відчуття контакту. Я бачила, як в Клубі репетиторів жінки, які живуть в різних частинах України, тільки завдяки цьому спілкуванню почали займатися власною справою. Коли у жінок з’являється це спілкування і підтримка – вони досягають просто космічних вершин.

У зв’язку з тим, що Ви торкнулися теми спілкування жінок. Як на Вас вплинула участь у Тренінговій програмі з розвитку бізнесу? 

У мене однозначно відбулися зміни. Вони були пов’язані дійсно з цим спілкуванням. Наприклад, разом з Ларисою Гобелевською ми реалізували спільний проект, була видана автобіографічна книга «Роскошница» про жіночу долю. Читаючи цю книгу, інші жінки змінювалися. Були історії, коли жінки після прочитання цієї книги розлучалися і будували своє життя. Були історії, коли жінки читали цю книгу і починали вчитися, або просто розбирали мотлох на балконі. Ця книга була зроблена після завершення Тренінгової програми. Є й фінансові зміни, є й особистісні зміни.

Після навчання знайшла в собі сили сказати, що чоловіки не такі вже й погані, і розв’язала питання в особистому житті. А також я зрозуміла, що робота – це далеко не все для жінки, й важливо, щоб поруч був партнер, людина, на яку можна розраховувати та якій можна довіряти. Дякую вам за вашу величезну роботу, яку ви робите для українських жінок.

Які зміни відбулися у Вашому бізнесі після завершення Тренінгової програми?

Об’єм доходу збільшується у два рази кожного року. Тобто, у порівнянні з вихідною позицією ми в чотири рази збільшили обсяги прибутку за два роки. Кількість робочого колективу збільшилася в п’ять разів. Також ми вийшли на новий ринок в онлайні. Шляхом онлайну з’явилися нові онлайн-групи й заняття математикою розширили географію: не тільки Харків, але й вся Україна, а також за кордоном. Я роблю все потихеньку: з кабінету утворився центр, з’являється більше викладачів та викладачок. Планую розвивати цей бізнес. Щодо стратегії можу сказати, що франшиза в освітньому бізнесі була б прекрасною можливістю, і ми рухаємося в цьому напрямку.

Що Ви могли б порадити жінкам, які планують почати або починають свій бізнес?

Перше – це оточення, щоб заразитися трошки цим вірусом підприємництва, бізнесу. Друге – опрацювання внутрішніх установок. Щастя вам, шановні жінки, і процвітання ХГНО «Сучасна жінка».

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.