«Я завжди займалася улюбленою справою!» — інтерв’ю з Ларисою Гобельовською | Кар`єра для нового життя
uk ru

«Я завжди займалася улюбленою справою!» — інтерв’ю з Ларисою Гобельовською

Коли ти хочеш знайти роботу або почати власну справу, змінити вид діяльності чи освоїти нові знання, тоді на допомогу можуть прийти історії успіху інших людей.

Ці історії можуть надихнути або показати новий варіант розвитку подій, навчити чи підштовхнути до роздумів.

Нещодавно ми писали про тренінги з розвитку бізнесу, які спрямовані на підтримку жінок-підприємниць. Однією з учасниць була Лариса Гобельовська, директор друкарні «Мадрид», підприємниця з десятирічним стажем. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами історією її успіху.

Ми поспілкувалися з Ларисою, і вона розповіла нам про свій досвід ведення бізнесу, дала поради підприємцям-початківцям. Ми поговорили про її успіхи й соціальні проекти.

Минулого року друкарня Лариси відзначила свій десятирічний ювілей. Нині в неї більше 10 співробітників, сучасне обладнання й відоме ім’я на ринку поліграфічних послуг. Друкарня «Мадрид» входить до трійки кращих у Харкові.

Ділом підтвердити, що друкарня – це круто

До того, як відкрити друкарню в 2008 році, Лариса пропрацювала багато років технологом, головним інженером і провідним технологом на кращих поліграфічних підприємствах Харкова. Займалася флексотехнологіями, газетно-журнальним виробництвом, кілька років пропрацювала викладачем в ХИРЕ на кафедрі інженерної та комп’ютерної графіки, де читала курс із поліграфії. Якраз у ХИРЕ на одному із занять у Лариси й виникла ідея власної друкарні.

На одній із лекцій я розповідала своїм студентам про те, як люблю поліграфію, які в неї хороші перспективи, яка це цікава робота й улюблена справа – і раптом до мене дійшло, що добре було б підтвердити це практикою, а не просто теоретичною захопленістю. Я запитала себе: «Чому в мене немає власного бізнесу, щоб ділом підтвердити, що поліграфія – це круто?» Чесно кажучи, саме мої студенти надихнули мене. Я вирішила, що час перейти від розмов до справи, і зареєструвала нову фірму. Друкарні дали назву «Мадрид».

Початок був покладений, і продовження не змусило себе чекати.

Це не історія Попелюшки, але дуже близька до неї

Лариса звернулася з пропозицією про співпрацю до Харківського відділення Міжнародної компанії Konica Minolta. Менеджери компанії зробили їй унікальну пропозицію щодо постачання найсучаснішого на той момент устаткування.

Звичайно, роль у цьому зіграло те, що Ларису в місті знали як доброго фахівця в галузі, але попри це вона й зараз не приховує подиву тим контрактом.

Це не історія Попелюшки, але дуже близька до неї. Тому що зараз, після 11 років роботи, я з подивом усвідомлюю це сама, дуже ціную, і на відстані минулих років очевидно, що тоді це був учинок з боку менеджера, який повірив мені. Зі мною підписали контракт на поставку унікальної лінійки промислових принтерів із відстрочкою платежів на три роки.

І грянув 2008 год …

Сума контракту була немаленька – 250 000 євро з розстрочкою платежів на три роки. У Лариси були гроші тільки на 3% початкового внеску, і для цього довелося поставити на кін практично всі гроші сім’ї. І в цей час настала криза 2008 року.

Курс євро виріс спочатку з 6 до 14, а потім ріс до нескінченності … Так здавалося тоді, принаймні. За словами Лариси, цей час вона буде пам’ятати завжди.

Особистий план бізнесу – це графік виплат боргу

Суму контракту вдалося погасити, але, як каже Лариса, ці 10 років були її особистим тернистим шляхом. Були часи, коли вона не вкладалася в графік, і їй пролонгували договір на два роки. Протягом цих двох років вона брала споживчі кредити для погашення
суми контракту й училася працювати з фінансами.

Якось співробітники одного з банків, де Лариса брала кредити, запропонували їй пройти навчання з управління фінансами. Ці знання дуже знадобилися їй в той момент.

Устаткування – це добре, але найголовніше – це люди

Зараз у друкарні Лариси стоять 6 найсучасніших принтерів промислового класу фірми Konica Minolta й ведуться переговори про наступну машину. Друкарня входить у трійку кращих у Харкові.

Але найбільше Лариса пишається стабільно працюючим колективом друкарні – більше 10 співробітників, і деякі з них працюють із нею з дня заснування.

Серед моїх співробітників є кілька тих, що працюють зі мною з 2008 року, і я вважаю, що це моя найбільша козирна карта. Мені дуже подобається, що є люди, які тоді зі мною почали та не йдуть, довіряють, ростуть разом із нами. Я дуже вдячна їм.

Бізнес – це системний підхід до вирішення щоденних завдань

Ми попросили Ларису дати поради підприємцям-початківцям – як більш ефективно управляти своєю справою. За її словами, найважливіше – це:

  • навчитися керувати своїм часом;
  • створити команду однодумців;
  • делегувати повноваження.

Бізнес – це системний підхід до вирішення щоденних завдань. Якщо в тебе є основна логіка, дисципліна твого щоденного перебування в бізнесі, то потім вікно можливостей тільки збільшується. Якщо в тебе немає стратегії роботи – тоді це хаос.

Вчитися потрібно постійно

Лариса була учасницею першої хвилі тренінгів із розвитку бізнесу, спрямованих на підтримку жінок-підприємниць (тренінги проводило громадське об’єднання «Сучасна жінка»).

Вона розповіла нам, навіщо підприємцю з десятирічним досвідом ведення свого бізнесу відвідувати подібного роду тренінги.

Учитися потрібно завжди. Необхідно вчитися постійно. Щоб бути на рівні сучасних тенденцій, слід розуміти, що відбувається навколо тебе. Для мене потреба вчитися була життєвою необхідністю, бо я бачила: те, що працювало у 2008, уже не давало результату у 2018. Тож мені захотілося вийти з кола своїх повсякденних інтересів і подивитися, чим займаються інші.

Навчання на курсах органічно збіглося з ідеєю Лариси випускати книги шрифтом Брайля. Цей соціальний проект показав прогалини в її знаннях і призвів до того, що вона познайомилася з багатьма людьми. Таким чином, соціальна й бізнес-складова об’єдналися в одне ціле.

Книги шрифтом Брайля

Важливий соціальний проект, яким Лариса зараз займається – це випуск книг шрифтом Брайля. Вона купила спеціальний принтер, який дозволяє випускати такі книги.

У 2018 році книга «Українські менестрелі», видана друкарнею «Мадрид», потрапила на Львівський книжковий ярмарок. На неї звернули увагу: вперше в Україні була видана книга з універсальним дизайном – ліворуч звичайний текст, а праворуч – шрифтом Брайля.

Книга вийшла гарна, корисна й потрібна. У 2018 році вона вийшла в аудіоверсії, у паперовій версії та у вигляді файлу, який можна завантажити й роздрукувати. Лариса дуже серйозно ставиться до цієї теми й не збирається зупинятися на досягнутому.

Останнього року в мене ця тема стала ключовою. Я роблю книги шрифтом Брайля. Я говорю про них – про тих, хто хоче читати, але не може цього робити, тому що книг, виданих шрифтом Брайля, недостатньо. Я хочу, щоб люди, які мають проблеми із зором, могли читати, і це дуже важливо для мене.

Такою цікавою й різносторонньою вийшла наша бесіда з Ларисою. Сподіваємося, це інтерв’ю буде корисним для вас.

Поділитися:


Scroll Up