Знову в бій: фахівці 45+ на ринку праці | Кар`єра для нового життя

Знову в бій: фахівці 45+ на ринку праці

Прочитайте поради HR-експерта сайту Rabota.ua Тетяни Пашкіної для фахівців 45+, які рішуче налаштовані знайти себе на ринку праці.

На думку Тетяни, тенденція старіння населення призведе до того, що роботодавці повернуться обличчям до фахівців старшого покоління, але цю тенденцію потрібно зустрічати підготовленим.

Ось кілька порад із приводу того, як не втрачати шанси на працевлаштування.

Не здаватися

Багато кандидатів, утомившись від відмов, безглуздих і нещадних (іноді у формі затяжного мовчання), опускають руки. Але це не наш випадок. Раз ми вже змогли вирости профі без «Гугла» й «Вікіпедії», продовжуємо терпляче й системно опановувати ринок праці. Дорогу здолає той, хто йде.

Дігіталізуватися

Оголошення в друкованій пресі та на стовпах – звичайно, звичніші, але інтернет тепер – наше все. І не тільки сайти з пошуку роботи, але й соцмережі, форуми й месенджери. Можливо, більш індивідуалізована комунікація дозволить подолати упередження фахівців із підбору щодо вашого віку. Та й зворотний зв’язок виходить більш оперативним.

Займатися нетворкінгом

Так, у наш час найнадійнішим каналом працевлаштування є рекомендації. Тому, чим більше потрібних людей дізнаються про ваші таланти й готовність розглянути нові пропозиції, тим більша ймовірність успішного  працевлаштування. Але тут є два нюанси: «гатити» своїх знайомих регулярними питаннями та проханнями про працевлаштування не потрібно. І настільки ж регулярно нити, що нічого не виходить, теж не варто. А, і ще одне – вам слід чітко розуміти, що і як ви хочете робити. Говорити «мені б хоч щось», а потім ображатися, коли запропонували роботу клінінг-вумен, – так собі варіант.

Не ігнорувати рекрутингові агентства

Нагадаю, їхні послуги для кандидатів безкоштовні, але працевлаштуванням вони не займаються. Зможете зацікавити співробітника агентства своєю кандидатурою та перспективою вдалого вашої «продажу» роботодавцю – і у вас є шанс і резюме оновити-актуалізувати, і безкоштовну консультацію отримати (що зараз на ринку має попит і які ваші шанси).

Учитись, учитись і ще раз учитись

«Та скільки ж можна?!» – обуритеся ви, і… помилитесь. Догма нашої юності – диплом прогодує – вже працює по-іншому. «Регулярно оновлювані знання вкупі з дипломом прогодують», – так вона звучить тепер. Як людина з трьома спеціальностями, активно «забігаючи» ще на пару суміжних, скажу: чим більше суміжних навичок і знань ви купуєте, тим більше шансів «продати» їх роботодавцю.

Прочитати колонку повністю ви можете за посиланням: https://thepoint.rabota.ua/nas-byut-my-krepchaem-yly-kak-spetsyalystam-45-nayty-sebya-na-rynke-truda-kolonka-hr-eksperta-rabota-ua-tatyany-pashkynoy/

Поділитися:


Scroll Up