Як вибрати професію. Методика «Хочу. Можу. Треба» | Кар`єра для нового життя

Як вибрати професію. Методика «Хочу. Можу. Треба»

Для того, щоб пошук роботи був ефективним, необхідно узгодити ваші навички, знання та інтереси із запитами й тенденціями ринку праці.

У цьому вам допоможе методика «Хочу. Можу. Треба». Ця методика пропонує при пошуку роботи розглянути більш детально три блоки:

Хочу

Це ваші інтереси, схильності й очікування від роботи.

Визначтеся, чим вам подобається займатися, до яких видів діяльності ви відчуваєте інтерес, що відповідає вашим життєвим планам на майбутнє?

Якщо ви будете працювати із задоволенням, а це можливо тільки тоді, коли діяльність відповідає вашим внутрішнім прагненням, ваша ефективність виросте, і ви швидше станете професіоналом.

Можу

Це ваші здібності, знання, уміння й навички.

Задумайтеся про те, які професії підходять вам за рівнем ваших знань і навичок? Наскільки робочі обов’язки відповідають вашим здібностям, психологічним особливостям, темпераменту й рівню здоров’я.

Крім бажання, необхідно також мати здібності до певної роботи, розуміти, наскільки підходять до специфіки конкретної професії ваші особистісні особливості.

Треба

Це ті професії та вимоги до них, які на даний момент користуються попитом на ринку праці.

З’ясуйте, наскільки затребувана цікава вам професія на ринку праці, чи є в неї перспективи в майбутньому, які вимоги висувають роботодавці до претендентів і яку заробітну плату вони готові платити.

Без попиту на ваші знання й навички, найімовірніше, ви даремно витратите час, шукаючи роботу, і прийдете до того, що необхідно переучуватися або підвищувати кваліфікацію, а це додаткові витрати часу.

Збалансованість цих трьох блоків дозволить вам знайти роботу, до якої ви ставитеся зі щирим інтересом, яка підходить під ваші особливості й затребувана на ринку праці

Поділитися:


Scroll Up