Як ваш дзвінок може прискорити пошук роботи | Кар`єра для нового життя

Як ваш дзвінок може прискорити пошук роботи

Поради з пошуку роботи від Наталії Бурило, практикуючої PR-фахівчині, засновниці громадської організації та блогу PRUF.

Варто чи не варто телефонувати рекрутерам, коли ви шукаєте роботу? Я хочу вам сказати, що однозначно варто.

Якщо ви після відправлення резюме або відвідування співбесіди чекаєте, коли з вами зв’яжеться менеджер із персоналу, цей процес може не увінчатися успіхом. Принаймні швидким. При цьому менеджери з персоналу найчастіше не телефонують кандидатам, які з різних причин не підійшли їм.

Це головний аргумент, чому вам варто проявляти активність у цьому питанні. Адже менеджер із персоналу не втрачає нічого, якщо не зв’яжеться з вами, а ви при цьому втратите:

  • час, якщо будете чекати й знизите активність у пошуку роботи;
  • зворотний зв’язок, бо не дізнаєтеся про причини відмови й не зможете їх виправити.

Особисто мене ініціатива телефонних дзвінків виручала неодноразово.

Виходячи зі свого досвіду, я виділила три основні моменти, які допоможуть вам у телефонних бесідах із менеджерами з персоналу.

  1. Назвіть себе й коротко поясніть мету розмови. Повідомте, що ви відправляли резюме або проходили співбесіду на певну посаду й хотіли б отримати зворотний зв’язок, якщо вакансія ще актуальна.
  2. Залиште «гачок» – своє УТП, вигоду поспілкуватися з вами. Наприклад, ви можете додати: «Я шукаю зараз саме віддалену вакансію» (якщо ця вакансія віддалена), «А я якраз працював із такою темою! У моєму портфоліо є роботи саме такого напряму, що потрібні для вакансії» або «Я якраз успішно закінчив працювати над схожим проектом» тощо.
  3. Ставте важливі для вас питання. Якщо ви телефонуєте після того, як відправили резюме, то маєте можливість з’ясувати принципові для вас моменти. Так ви зможете відразу викреслити ті вакансії, які вас точно не влаштовують, і не витрачати час на співбесіду. Спробуйте звернутися в такому дусі: «Також у мене є кілька питань …» і як аргумент можна додати: «… які займуть пару хвилин і дозволять заощадити час для повноцінної співбесіди». Можна запитати, чи передбачено тестове завдання, з’ясувати рівень заробітної плати, поцікавитися, чи є випробувальний термін, який він тощо.

По закінченню телефонної бесіди досить подякувати за відповіді й приділений час.

Висновки
У середньому 1 дзвінок займає 3 – 8 хвилин, залежно від вашого співрозмовника. Із кимось ви не зможете зв’язатися зовсім, хтось відмовиться з вами говорити, хтось вас затримає з докладною розповіддю на півгодини. Але вибравши, наприклад, топ-10 вакансій, що вас цікавлять, ви витратите сумарно близько години-півгодини свого часу на те, щоб отримати вже реальні відповіді, а значить, і результати.

Також важливо досить рівно ставитися до будь-яких проявів людських граней характеру. Потренуйтеся бути спокійними та впевненими, не брати все на свій рахунок. Адже, врешті-решт, ви піклуєтеся про свою роботу та своє благополуччя.

Під лежачий камінь вода не тече. Телефонуйте, і вам скажуть: «Пронто».

Поділитися:


Scroll Up