Складаємо супровідний лист. 5 правил від Happymonday | Кар`єра для нового життя

Складаємо супровідний лист. 5 правил від Happymonday

Знайшли вакансію в компанії мрії? Якщо дійсно хочете отримати запрошення на співбесіду, не забудьте написати супровідний лист. Редакція Happymonday радить, як це зробити, щоб зацікавити роботодавця у вашій кандидатурі ще до перегляду резюме.

Відразу розставимо всі крапки над i: писати супровідний лист потрібно, по-перше, обов’язково, по-друге – для кожної вакансії окремо. Якщо це здається вам марним, подумайте, що правильно складений супровідний лист може стати вирішальним аргументом у виборі між двома схожими кандидатами.

Як написати супровідний лист: 5 базових правил

  1. Пам’ятайте, що супровідний лист – це доповнення до вашого резюме, а не його переказ. Якщо в резюме ви акцентуєте увагу на те, що робили в минулому і робите зараз, то в супровідному листі зробіть фокус на майбутньому.
  2. Пишіть супровідний лист під конкретну компанію і вакансію. Потенційний роботодавець повинен зрозуміти, чому ви хочете працювати саме з ним і що можете запропонувати.
  3. Не використовуйте шаблонні фрази тільки тому, що вони здаються вам досить довгими й розумними. Кліше, слова-паразити й абстрактні епітети не допоможуть вам зацікавити рекрутера. Такі знеособлені листи лише дратують, тому що не дають відповіді на головне питання – чому саме ви будете гарні на цій посаді.
  4. Переконайтеся, що ваш супровідний лист має логічну структуру й легко читається.
  5. Обов’язково перевірте текст на помилки. Неграмотно написаний супровідний лист показує вашу неуважність і може знизити шанс на пропозицію співпраці.

Детальний план супровідного листа

До кого ви звертаєтеся?

Постарайтеся з’ясувати ім’я адресата і звернутися до нього персонально. Утім, якщо це неможливо, напишіть просто: «Шановні співробітники HR-відділу компанії такий-то» або щось подібне.

Чого ви хочете?

Відразу вкажіть, на яку вакансію ви подали. Це полегшить рекрутеру життя, адже відкритих вакансій у компанії може бути дуже багато. Добре б також послатися на джерело, звідки ви дізналися про вакансії.

Чому ви подалися саме в цю компанію та на цю посаду?

Розкажіть, чому вас цікавить саме цей напрямок роботи і головне – чому ви хочете працювати саме в цій компанії. Для цього пошукайте інформацію про компанію, перш ніж складати лист.

Навіщо компанії вас наймати?

Перерахуйте всі аргументи, які доводять, що саме ви підходите для цієї посади. Подумайте, які проблеми компанія намагається вирішити за допомогою цієї вакансії, і опишіть, як ви можете бути корисні у вирішенні цих проблем. Говоріть про конкретні речі, які ви можете зробити, замість того, щоб писати про «великий досвід», «лідерські навички» та «стресостійкість».

Наскільки ви підходите для цієї вакансії?

Доведіть рекрутеру, що ви відповідаєте позиції. Для цього спирайтеся на опис посади у вакансії (пункти з вимогами й описом посади) і покажіть на конкретних прикладах, що маєте необхідні навички. І не забудьте подякувати в кінці листа – у решті решт, людина звернула увагу на вашу заявку та приділила їй час.

Супровідний лист до резюме: типові помилки

  • Недотримання правил ділового спілкування.
  • Шаблонні фрази, повтори, зайві та безглузді епітети (замість них краще наводити конкретні факти й приклади).
  • Нечитабельність тексту (порушена структура / текст одним шматком, без форматування, абзаців і виділень).
  • Граматичні помилки (обов’язково перевірте свій лист, перш ніж відправляти, для цього існує досить онлайн-сервісів).

Прочитайте лист кілька разів, відредагуйте, не забудьте прикріпити резюме та сміливо відправляйте роботодавцю.

0 0 vote
Article Rating

Поділитися:


Scroll Up