Ситуація на ринку праці в найближчі 10 років | Кар`єра для нового життя

Ситуація на ринку праці в найближчі 10 років

Дізнайтеся, як зміниться ринок праці в найближчі 10 років і які глобальні тренди будуть на нього впливати.

Юліана Петрова написала статтю, у якій аналізує стан справ на ринку праці в найближчі 10 років. Ми вирішили відзначити найцікавіші ідеї, а статтю цілком ви можете прочитати за посиланням https://future.vedomosti.ru/job/v-blizhaishie-desyat-let-lishnimi-na-rabote-stanut-400-mln-chelovek.

  • Ринок праці буде змінюватися під впливом глобальних демографічних трендів, перш за все старіння населення. ООН очікує, що до 2030 року людей старших за 60 років уперше в історії буде більше, ніж дітей до 10 років. Людей старших за 65 років побільшає на 300 млн осіб у порівнянні з 2014.
  • Зайвими через автоматизацію до 2030 року стануть 400 млн чоловік – це 15% усіх робочих місць у світі, підрахував McKinsey Global Institute (MGI). Установка кожного додаткового промислового робота витісняє від трьох до шести працівників, оцінювали Дарон Аджемоглу з MIT і Паскуаль Рестрепо з Бостонського університету.
  • Найбільш уразливі жінки. Вони більше, ніж чоловіки, ризикують залишитися без роботи через роботизацію в найближчі 20 років навіть за умов існуючих технологій, ідеться в доповіді МВФ. Жінки рідше вирішують завдання, що вимагають аналітичних та комунікативних навичок, рідше зайняті фізичною працею і, навпаки, частіше за чоловіків виконують рутинні завдання, які не потребують додаткового навчання.
  • Найтрагічніша доля чекає білих комірців середньої кваліфікації, тому що рутинна інженерна праця замінюється найбільш інтенсивно – 90% з 70 млн конструкторів і інженерів у світі не будуть потрібні. Утворюються три шари трудових ресурсів: затребувана кваліфікована еліта, середній прошарок і працівники низької кваліфікації. Останнім належить або обслуговувати машини (постачати роботів деталями), або займатися суспільно корисною працею.
  • За оцінками MGI, зростання доходів і споживання до 2030 року створить 300 – 365 млн нових робочих місць у сфері розваг і дозвілля, фінансів і телекомунікацій, охорони здоров'я та освіти, а ще нові 80 – 130 млн місць з’являться, щоб було кому обслуговувати зростаюче число людей похилого віку.
  • За даними MGI, автоматизація не зачепить управлінців, експертів-аналітиків, співробітників, що займаються соціальною взаємодією, садівників, людей, які доглядають за дітьми та людьми похилого віку. Через зростання попиту на енергію і воду на 50% і 40% відповідно будуть створені нові робочі місця у виробництві альтернативної енергії, переробки сміття та використанні вторинних ресурсів, очікують експерти PwC.
  • Вже через 15 – 20 років у галузях із проектним принципом 70% роботи виконуватимуть фрилансери, а чисельність постійного персоналу буде становити 10 – 15% від нинішньої.

Поділитися:


Scroll Up