Шість можливостей професійного розвитку в декреті | Кар`єра для нового життя

Шість можливостей професійного розвитку в декреті

Кар’єрний консультант Олена Соломатіна в статті для Школи кар’єрного менеджменту розповідає про те, як у декретній відпустці будувати та продумувати професійний шлях, не відкладаючи його на потім.

Перші місяці декрету мама налагоджує режим, відновлює фізичні та психологічні ресурси. Але в якийсь момент сил і часу на себе стає більше. Зазвичай за період декрету коло спілкування звужується і відчувається зниження рівня залученості в соціальне життя. Для жінок, які звикли до активності, це відчуття приносить дискомфорт. Якщо ситуація не дозволяє повернутися до роботи негайно, то виникають питання: як я можу змінити ситуацію? Чекати закінчення декрету або діяти? Чи можлива реалізація в декреті?

Думки відвідують багатьох, діють одиниці. У декреті почуття власної соціальної значущості й цінності часто сильно знижується, не всім вистачає сил підтримати свої бажання. Але не так багато часу й зусиль потрібно для реалізації наміченої мети. Головне –  бажання та план дій.

Свій професійний шлях можна будувати та продумувати навіть у тривалому декреті, не відкладаючи на потім. Декрет – чудова можливість для змін! Навчання або робота перемикають увагу, знижують тривожність і напруженість. Будь-які нові знання й навички, які ми набуваємо, підвищують самооцінку.

Пропоную розглянути 6 професійних маршрутів під час декрету:

Волонтерство

Велика кількість фондів постійно шукають волонтерів на різні позиції. Іноді це повноцінні вакансії з цікавим колом завдань і неповною зайнятістю. Це прекрасна можливість, маючи освіту й досвід (а іноді й великий), отримати знання та практику. А ще це чудовий варіант зберегти соціальну активність. Також волонтери самі регулюють графік, що важливо для жінки в декреті.

Онлайн майстер-класи, конференції, семінари

Інтернет-простір пропонує велику кількість конференцій на різні теми. Спікерів часто шукають відкритим шляхом, запрошуючи тих, хто «в темі». Якщо ви підготуєте презентацію з вашого досвіду або знань, то можете претендувати нарівні з іншими. Це дасть можливість прокачати презентаційні навички, а також розширити коло знайомих.

Дистанційна робота з частковою зайнятістю

Варіанти різні: копірайтинг, айті, проектна діяльність, SMM тощо. Усе залежить від кількості часу, який ви можете виділити, і від ваших інтересів. Вакансій для віддаленого співробітництва на ринку з’являється все більше.

Дистанційне навчання

Це прекрасна можливість розширити професійне коло спілкування, вступити в професійні спільноти, а також отримати знання, які стануть платформою для зміни професії або підвищення кваліфікації. Величезний плюс дистанційного навчання в тому, що деякі цікаві й корисні курси можна пройти безкоштовно або за невеликі гроші.

Власний проект

У наш час, коли можна самому створити сайт, розповісти про себе в соціальних мережах, стає доступною реалізація близьких вам ідей. Ви можете монетизувати хобі або, навпаки, перевести свою експертизу в онлайн-формат.

Партнерство

Якщо ви – експерт у своїй області, то можна знайти в інтернеті когось захопленого даною темою, хто вже створив свій продукт або в процесі його створення. Ви можете запропонувати свої послуги, що доповнюють і розширюють можливості проекту. Це працює і навпаки, коли ви пропонуєте чинному проекту щось неформатне, оригінальне, що вигідно відрізнить його від конкурентів.

Сучасні технології надають нам багато можливостей проявити себе в онлайн-просторі, і це зручно в період обмежень. Перебуваючи в декреті, можна не знижувати соціальну активність. Це дозволяє розширити компетенції, зв’язку, а в подальшому – м’яко вийти з декрету.

Поділитися:


Scroll Up