Що має бути в кожному резюме, у чому полягає його цінність під час covid-безробіття – розповіли у Vitaello | Кар`єра для нового життя

Що має бути в кожному резюме, у чому полягає його цінність під час covid-безробіття – розповіли у Vitaello

Центри зайнятості фіксують рекордну кількість безробітних як наслідок пандемії  коронавірусу COVID-19 і другої хвилі карантину. 

Так, співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України відзначає, що проблемою для України в нинішньому стані справ стане те, що не лише збільшиться офіційний рівень безробіття, але й погіршиться ситуація на так званому неофіційному ринку праці. А закриття кордонів і негативні тенденції в економіках європейських країн збільшать зворотний потік українських заробітчан додому. Це створює зовнішній тиск на соціальне благополуччя громадян, на освіту й самоосвіту, на дітей і їхнє майбутнє.

Резюме як інструмент використовують найчастіше, аби знайти нову роботу

CV (curriculum vitae) все ще залишається основним інструментом пошуку роботи. Ні особисті зв’язки, ні оголошення в інтернеті або газетах не можуть наблизитися до того ефекту, який дає одна-дві сторінки документа, що містять інформацію про навички людини, досвід роботи, освіту й іншу релевантну інформацію.

Яку цінність представляє резюме на сьогодні?

 • Концептуально правильне та привабливе резюме в багато разів збільшує шанс звернути увагу рекрутера й керівника та знайти роботу своєї мрії.
 • Правильно складене резюме допомагає ефективно продемонструвати свої переваги.
 • Кандидат, який присвятив свій час створенню якісного резюме й супровідного листа, заслуговує на гідний рівень оплати праці.

Чому коронавірусна криза – це вдалий варіант, аби змінити роботу?

Для багатьох локдаун у зв’язку з пандемією COVID-19 став періодом переоцінки цінностей, моментом, коли люди змогли зупинитись і присвятити час рідним і собі, хобі, пошуку натхнення й сенсу життя. Чимало людей змінили роботу під час нестабільного ринку праці, починаючи з лютого 2020 року. Адже більша частка офлайн-підприємств, особливо в нішах туризму, фізичного ритейлу, ресторанно-готельних бізнесів, вийшли у значний мінус та скоротили до 70% працівників. Хто міг без утрати прибутку перейти в онлайн – негайно це зробили. Через масштабний економічний зсув новоспечені безробітні почали освоювати нові професії. Після закінчення пандемії на ринку праці може зрости попит на такі професії: антикризовий менеджер, експерт з HR-трансформації, організатор VR/AR-трансляцій, експерт з BigData, оператор call-центру. Зараз же, наприклад, як ніколи затребувана робота кур’єрів, у тому числі в аптеках, що доставляють ліки хворим на самоізоляції.

Тож навіть чинний турбулентний етап на ринку праці можна використати на свою користь, і ось із яких причин.

 • Переоцінка цінностей – чи дійсно ви бажаєте продовжувати займатися тією ж роботою, яку робили до початку пандемії? Пандемія підвищила актуальність одних професій та прибрала на невизначений час із активної діяльності інші. Це шанс робити висновки: бігти й ховатися від проблем чи ставати сильнішим і перемагати обставини.
 • Час на навчання – онлайн-курси, школи та, врешті-решт, книги, на які можна знайти більше часу, аби отримати нові знання, засвоїти нові програми й сучасні технології, підвищити кваліфікацію з рядового менеджера до керівника, чи навіть остаточно засвоїти нову професію.
 • Додатковий заробіток. Для багатьох локдаун став оновленням work-life балансу та переписом розпорядку дня. Працюючи віддалено, час на поїздки на роботу й назад, на обідні перерви витрачати не треба, з’явився час на фриланс, додаткову неповну зайнятість або на перетворення власного хобі у власний малий бізнес. Чимало людей за цей час отримали новий статус фізичних осіб-підприємців.
 • Трансформація особистості як результат попередніх двох пунктів. Розумні люди говорять, що процес та шлях – це і є результат. Аби робити нові речі, ми маємо будувати нову особистість самого/самої себе.

Резюме та супровідний лист – це основні інструменти, якщо людина:

 • знаходиться в активних або пасивних пошуках роботи;
 • зацікавлена, яке враження як професіонал та особистість він/вона справляє на рекрутерів і керівників компаній;
 • знайшла посаду мрії в рідній країні або за кордоном, але боїться, що його/ її непрофесійне резюме все зіпсує;
 • прагне до того, щоби резюме неодмінно прочитали й давали зворотний зв’язок, запрошували на співбесіди.

Які проблеми відчувають українці при створенні резюме, яке б приносило їм роботу?

Незважаючи на те, що резюме залишається основним способом демонстрації своєї навичок та досвіду для пошуку тривалої чи нетривалої роботи, для багатьох створення резюме «з нуля» залишається справою новою і непростою. Ті, хто перебуває в пошуку роботи, рідко можуть розібратися самостійно, як скомпонувати потрібну інформацію про свої навички, освіту, досвід, і тим паче  – створити професійний дизайн свого документа. Тому засновники сервісу Vitaello сподіваються, що простий та інтуїтивно зрозумілий генератор резюме, де за допомогою шаблонів кожен може створити стильний «кар’єрний літопис» та супровідний лист за лічені хвилини, допоможе створювати не тільки професійні документи, а й правильне враження на рекрутерів і керівників.
Конструктор резюме Vitaello вже є впізнаваним на ринках Словаччини, Чехії, Іспанії, а тепер, у зв’язку із розширенням, запущена й українська версія сайту – vitaello.com.ua.

 

Vitaello

Із яким резюме кандидати мають більше шансів отримати запрошення на співбесіду?

Звісно, навіть правильно оформлене та естетичне резюме не зможе подарувати вам квиток до компанії вашої мрії, якщо ви не підкріпите документ своїми реальними навичками, знаннями й досвідом під час співбесіди (job interview). Важливо проявити свої вміння (hard skills) та особисті характеристики (soft skills) – доброзичливість, дипломатичність, серйозний підхід до справи – аби потрапити до списку найкращих кандидатів та отримали запрошення приєднатися до команди. Але в той же час, якщо ви відмінний фахівець, який просто ніколи не займався створенням резюме, то як же компанія вашої мрії зможе дізнатися про вас без правильного «пакування»?

Засновники Vitaello розповіли про те, що має бути в кожному резюме, яке із задоволенням прочитає рекрутер або потенційний керівник.

 1. Фундаментом для резюме мають бути реальні досягнення. Проте якщо у вас поки що немає необхідного досвіду та, відповідно, нічим заповнити декілька пунктів резюме, завжди можна відзначити стажування або волонтерство у релевантній сфері. Також зробити вибір на вашу користь допоможе зазначення у вашому резюме або в супровідному листі свого бажання та мотивації навчатися на посаді й перебувати перший час на асистентських посадах.
 2. Працює те резюме, що відповідає вакансії, на яку ви його надсилаєте. Опис вакансій є потужною підказкою для шукачів роботи, якого співробітника шукає компанія.
 3. Важливо проставити акценти, щоби рекрутер або директор компанії навіть за декілька секунд змогли знайти найважливішу інформацію про вас. При створенні шаблонів на сайті Vitaello ми вже подбали про те, аби вся інформація була чітко розподілена на блоки, зручні для читання та фокусування уваги на найважливішому. При створенні резюме ці блоки можна переміщати, видаляти, додавати нові.
 4. Оформлення. Спочатку ми обираємо цукерку за її обгорткою, а вже потім робимо висновки про її справжні смакові якості. Однак залишається факт, що естетика однозначно привертає увагу. Тож як бути, якщо далеко не всі з нас дизайнери? Сервіс Vitaello вже знайшов професійних дизайнерів, які створили шаблони резюме й супровідних листів, що містять яскраві графічні акценти, але не перевантажені ними й легкі для сприйняття. Серед асортименту шаблонів можна підібрати як більш офіційні варіанти, так і креативні.

Компания Vitaello фокусується на експертизі й досвіді, аби кожен відвідувач сайту відчував довіру до сервісу:

 • 5+  років міжнародного досвіду аналізу та створення резюме й супровідних листів;
 • 55 000+ створених резюме на даному сайті;
 • 7 000 зареєстрованих клієнтів;
 • 12 000+ проаналізованих резюме на міжнародних платформах;
 • Vitaello  – офіційний бренд, тому сервіс несе відповідальність за якісний результат, а всі клієнтські дані гарантовано конфіденційні.

Метою засновників української версії словацького конструктора резюме є надання європейського рівня послуг за доступними цінами. Vitaello дозволяє створити професійне резюме та супровідний лист від 249 грн. Також у клієнтів є можливість обрати Преміум-акаунт, щоб використовувати будь-які дизайнерські шаблони й мати можливість створювати необмежену кількість професійних документів на місяць.

Пандемія COVID-19 – реальність сьогодення, яка беззаперечно змінить ринок праці. Найближчим часом ми побачимо занепад одних професій та бум попиту на інші. При цьому резюме залишається тим «кар’єрним літописом», що є першим мірилом особистої ефективності та привабливості фахівця в очах рекрутерів і роботодавців. Тому важливість curriculum vitae досі важко переоцінити.

 

Автор матеріалу: Наталія Бурило, партнер сервісу зі створення резюме Vitaello

Переклад і редагування – Юлія Заверуха

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.

Scroll Up