Нова програма Уряду України – муніципальна няня | Кар`єра для нового життя
uk ru

Нова програма Уряду України – муніципальна няня

З 2019 року запрацювала ще одна програма для батьків — муніципальна няня. Це грошова допомога сім’ям, в яких
народились діти. Щомісяця Уряд виділятиме родині 1626 гривень на відшкодування послуг няні, за умови її офіційного працевлаштування.

Хто може скористатися допомогою?

Право на отримання нової державної допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини віком до трьох років і на законних підставах проживають на території України та в письмовій формі уклали договір про здійснення догляду з муніципальною нянею.

Кому не надається компенсація?

Компенсація послуги не надається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомним батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Як це буде працювати?

З січня 2019 року батьки можуть отримати часткове фінансове відшкодування на оплату послуг няні для свого малюка. Це відшкодування становить 1626 грн додатково до щомісячних 860 гривень виплат на дитину.

Для отримання відшкодування необхідно виконати ряд умов:

  • Батьки самостійно обирають няню та обов’язково укладають з нею офіційний договір.
  • Для оформлення компенсації необхідно подати документи в управління соцзахисту: заяву, копію договора з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами або тата, документи про оплату послуги няні.
  • Компенсація сплачуватиметься додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка отримує впродовж трьох років.

Програма працює тільки за умови офіційного працевлаштування няні.

Отримувач послуги «муніципальна няня» зобов’язаний

Щомісяця до 5 числа подати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату послуги “муніципальна няня” муніципальній няні.

Протягом одного робочого дня інформувати про розірвання договору або про інші обставини, що можуть вплинути на надання цієї послуги.

У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують оплату муніципальній няні, виплата компенсації послуги припиняється.

Що потрібно вказувати у договорі, який укладається з нянею?

Договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею.

Згідно з роз’ясненнями Урядового порталу укладання договорів регулюється Цивільним кодексом України. Стаття 639 цього
документу говорить, що договір може бути укладений у будь-якій письмовій формі. Розроблення та затвердження типової форми договору законодавством на сьогодні не передбачено. Тому документ може мати довільну форму. Головне, щоб у ньому була зазначена детальна інформація про послугу, яку надаватиме муніципальна няня.

У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів (що буде робити няня), умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін. Нотаріального завірення договір не потребує.

Чи повинна мати виходити на роботу, якщо сім’я отримує фінансове відшкодування на оплату послуг няні?

Щомісячна компенсація на няню виплачується незалежно від того, чи виходить мама на роботу чи залишається в декретній відпустці.

Хто може стати нянею?

Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа підприємець чи юридична особа яка надає послугу з догляду за дитиною, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Чи можуть родичі дитини – бабуся або дідусь – бути муніципальною нянею?

Може, обмежень немає. Потрібно лише зареєструватися або фізичною особою підприємцем, або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років. Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії.

Додаткові джерела інформації

ПОРЯДОК відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня!
Няня в законі: 1600 гривень від уряду — це не зарплата. Грошей має вистачити на податки офіційно працевлаштованої няні
Деякі питання відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»

Поділитися:


Scroll Up