Чим обумовлений міжнародний попит на українських айтішників | Кар`єра для нового життя

Чим обумовлений міжнародний попит на українських айтішників

Як айтішники впливають на експорт і рівень заробітної плати. Чи збережеться попит міжнародних компаній на українських фахівців у 2020 році. Які перспективи розвитку IT-сфери в Україні.

Що чекає український ринок IT найближчим часом

Професіоналізм українських розробників привів до стрімкого розвитку сфери інформаційних технологій в Україні. Чому міжнародні компанії рекрутують вітчизняних айтішників і які перспективи даного сегмента ринку в 2020 році – ділимося висновками експертів.

айтішників

Світовий ринок IT

За результатами минулого року Україна потрапила в двадцятку провідних країн у сфері IT, а затребуваність українських розробників істотно зросла. За даними IT-рекрутингового агентства The Gravity Agency, за друге півріччя 2019 року експорт в сфері інформаційних технологій приніс економіці України більш $ 1,5 млрд, що на 500 мільйонів більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Найбільший попит на українських айтішників був із країн Бенілюксу, Швеції, Канади, Німеччини та США. А все завдяки високому рівню практичних знань і навичок розробників з України й конкурентоспроможної оплати праці.

У світовій практиці IT-сфера вже давно виходить на лідируючі позиції серед джерел доходів від експорту та є своєрідним стабілізатором економіки. Сприяє цьому глобальна інформатизація, розвиток робототехніки, нанотехнологій, масове впровадження штучного інтелекту. Що стосується українського ринку, то ці напрямки поки знаходяться лише в зародковому стані, інформатизація суспільства проходить болісно, ​​недолік державного і приватного фінансування залишає нереалізованими багато проектів. Як результат – пропозиція висококваліфікованої праці й унікальних знань в інформаційній сфері значно перевищує попит.

Кадровий потенціал

Рівень знань, універсальність (уміння працювати в команді й індивідуально), конкурентоспроможність українських проектів і досить невисока вартість роблять українських фахівців «ласим шматочком» для впливових міжнародних організацій. Крім того, у сфері IT багато висококваліфікованих кадрів як молодого, так і більш зрілого віку з навичками роботи у сфері інженерних технологій, логістики, економіки, виробництва тощо. Цей симбіоз креативності та практичного досвіду призводить до створення великої кількості унікальних проєктів, зручність і юзабіліті яких сприяють їхній популярності як у фахівців, так і в простих користувачів.

За даними міжнародної статистики, українські розробники входять у двадцятку кращих айтішників світу. При цьому провідні фахівці отримують заробітну плату, що значно перевищує середній рівень оплати праці по країні, а третина розробників уже співпрацює з міжнародними IT-компаніями.

Прогнози

Згідно з експертними оцінками, сфера інформаційних технологій в Україні й у світі в цілому буде стрімко розвиватися, а кількість робочих місць – збільшуватися. На цьому тлі професіоналізм українських розробників, їхні вміння й навички з реалізації та впровадження унікальних проєктів сприятимуть зростанню оплати праці, становленню сфери інформаційних технологій в Україні, зміцненню позицій вітчизняних айтішників на міжнародній арені.

Але не варто забувати й про зворотний бік медалі – про трудову міграцію. Кращі умови праці, висока заробітна плата, розширений пакет соціальних гарантій – усе це сприяє відтоку кваліфікованих кадрів міжнародного класу за кордон.

 

Переклад і редагування – Юлія Заверуха

Поділитися:


Scroll Up