Чи здійснюються мрії, або ким ми хотіли стати в дитинстві | Кар`єра для нового життя

Чи здійснюються мрії, або ким ми хотіли стати в дитинстві

Мережею гуляє вислів, який приписують Зигмунду Фрейду, про те, що тільки втілення в життя мрії дитинства може принести щастя. Фахівці з grc.ua вирішили дослідити, ким же хотіли стати в юному віці користувачі порталу та чи здійснились їхні мрії.

Вчителі, лікарі, бізнесмени

Декілька років тому Linkedin опублікував результати опитування серед англомовних фахових працівників щодо того, ким хотіли стати нинішні дорослі та як реалізувалися їхні дитячі мрії. Згідно з цим дослідженням професію пілота, вченого, спортсмена, астронавта хотіли опанувати 5 – 7% дітей. Про професію вчителя, ветеринара і письменника марило 8 – 9%.

Ще раніше схоже опитування, але вже серед дітей у Німеччині, проводив соціологічний інститут Iconkids&Youth на замовлення компанії Lego. Автори дослідження виявили, що на першому місці за популярністю опинилась професія ветеринара. За неї проголосували 6,3% респондентів. За ними слідують ті, хто мріяв стати поліцейським або професійним футболістом (по 5,7%). Третє місце в рейтингу посідає професія льотчика. Їй хотіли присвятити себе 4,6% опитаних. На четвертому місці – професії лікаря і автогонщика (по 3,6%). На п’ятому місці – пожежник та медсестра (по 3,4%).

Дитячі мрії користувачів порталу grc.ua хоч і відрізняються, проте мають і дещо спільне. Так, у трійку найпопулярніших професій з омріяних у дитинстві потрапили такі, як учитель (27%), лікар (15%) і власник бізнесу (11%).

Досить популярними були й такі професії, як кінозірка (10%), журналіст, музикант і письменник (по 8%). А от, наприклад, професія пожежника, про яку досить часто згадували закордонні учасники схожих досліджень, у переліку дитячих мрій користувачів порталу grc.ua не фігурує.

робота

Мрії стають реальністю, коли думки перетворюються в дії

Варто сказати, що користувачі порталу grc.ua не просто мріяли. Багато хто з них робив певні кроки для досягнення цих мрій.

Так, наприклад, понад третина респондентів (37%) навчалася самостійно, а чверть (25%) навіть вступила на навчання до ВНЗ за спеціальністю мрії. Ще 15% відвідували спеціалізовані школи та курси. А от нічого не вчиняли для досягнення мрії 34% опитаних.

Як би там не було, похизуватися тим, що теперішня робота – втілення дитячої мрії, змогли 9% респондентів. Серед них представники таких профсфер (перелічено в порядку зменшення кількості відповідей): «Топменеджмент», «Адмін. персонал», «Медицина», «Мистецтво, медіа», «Туризм, ресторани», «Бухгалтерія», «Виробництво», «ІТ, телеком», «Наука, освіта», «Юриспруденція»..

Ще 22% респондентів заявили про те, що їхня нинішня професія народилася з їхнього хобі. Кожна п’ята така відповідь (20%) належить представнику профсфери«IT, телеком», 13% відповідей – спеціалістам із продажів та 11% – освітянам і науковцям.

Проте найпопулярнішою серед респондентів була відповідь про те, що їхня теперішня робота – випадковий збіг обставин. Такий варіант обрали 46% респондентів.

Цікаво, що ті респонденти, які говорили, що їхня професія – втілення дитячої мрії або народилася з їхнього хобі, відчутно частіше зазначали про те, що їм подобається теперішня робота, ніж ті, для кого професія – результат збігу обставин.

grc.ua

Ми попросили оцінити учасників дослідження за шкалою від 0 до 5 (де 0 – ненавиджу свою роботу, а 5 – обожнюю свою роботу), наскільки їм подобається те, чим вони зараз займаються, і виявили таке:

  • Серед тих, чия робота стала втіленням дитячої мрії або ж народилася з хобі, немає таких, хто міг би сказати, що він ненавидить свою професію. Тоді як серед тих, чия робота – результат збігу обставин, таких 6%.
  • А от обожнюють свою роботу 34% з тих, хто втілив у реальність дитячу мрію чи монетизував хобі, та лише 11% з тих, для кого професія – збіг обставин.

Поділитися:

Залишити коментар

* - обов'язково до заповнення
Дякуємо за Ваш коментар. Він буде опублікований після модерації.

Scroll Up