Чи потрібні курси IT-фахівців, щоб отримати роботу? | Кар`єра для нового життя

Чи потрібні курси IT-фахівців, щоб отримати роботу?

Навчання IT-фахівців з нуля – так чи ні? Розповідають у рекрутинговому агентстві: як зарекомендувати себе в IT-професії, які курси краще, що ще потрібно, щоб отримати хорошу роботу в сфері IT.

Курси для роботи в IT: так чи ні?

Сьогодні IT-професії – це престижно. А перспектива кар’єрного росту й високий дохід IT-фахівців залучають у цю галузь усе більше людей. Щорічно в Україні спеціалістів, що працюють у сфері IT, стає більше на 20%.

В IT-рекрутинговому агентстві The Gravity Agency поділилися секретами, як новачок в IT-професії може зарекомендувати себе і чи варто взагалі йти на спеціалізовані курси, щоб отримати роботу.

Що чекає новачків?

Так, затребувані IT-фахівці зараз добре заробляють. Але ніхто не буде багато платити новачкові, який майже нічого не знає. Навіть якщо він готовий учитися та схоплює все на льоту, йому необхідні знання та навички, щоб було на що спиратися. А якщо він ще буде розбиратися не в одній, а в декількох сферах, це додасть йому плюсів перед роботодавцем.

Багато компаній хочуть бачити в себе багатозадачних співробітників, які знають кілька мов програмування й розбираються в суміжних областях. Тоді одна людина буде виконувати роботу декількох – роботодавцю це вигідно. Не дивно, що Senior-розробники, тобто програмісти, які фактично можуть усе, на ринку праці взагалі на вагу золота.

Але конкуренція у сфері IT серйозна, і навіть новачкові з багажем знань неможливо відразу отримати роботу з високою зарплатою. Варто розуміти, що напрацювати стаж і отримати досвід теж доведеться.

Куди йти за знаннями?

Як стати айтішником із нуля? В IT-сфері роботодавці зараз нікого не навчають – занадто багато бажаючих отримати престижну й добре оплачувану роботу, тому завжди краще взяти програміста з досвідом.

Майбутній айтішник – це людина, якя закінчила профільний вуз або спеціальні курси. Отримані у вузі знання – це непогана база, і вона швидко доповнюється досвідом. Курси ж зазвичай строго розділені на області. Тобто в цьому випадку, щоб отримати велику базу, доведеться закінчити кілька напрямків.

У будь-якому випадку, якщо ви марите високою зарплатою та хорошою посадою, знадобиться досвід роботи над реальними проектами.

Що в підсумку?

Будь-які якісні курси дозволять отримати нові знання, а це корисно не тільки зовсім новачкам, але й більш досвідченим IT-фахівцям. Але є нюанси:

  • закінчити курси й тут же отримати роботу з високим доходом – сценарій з області фантастики, все одно доведеться напрацьовувати досвід;
  • щоб отримати велику базу знань, потрібно добре вкластися в навчання, і рівень (а отже, і вартість) курсів безпосередньо впливає на якість знань;
  • якщо ви йдете в IT-сферу, пам’ятайте, що вчитися доведеться постійно, щоб удосконалювати свої знання й розвиватися.

Резюмуємо: якщо ви вирішили йти в IT, не розраховуйте просто закінчити перші-ліпші курси й потім купатись у грошах. Потрібні якісні знання, і роботодавець усе одно оцінює ваш досвід, багатозадачність і готовність до постійного навчання.

Поділитися:


Scroll Up